Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 25 червня 2018 17:12
Ексклюзив: Економіка
36330

Антиросійські санкції мають бути зняті з законослухняних операторів лотерей

Антиросійські санкції мають бути зняті з законослухняних операторів лотерей

Сергій Каплін

КИЇВ. 26 травня. УНН. Українські оператори лотерей, які не порушували чинне законодавство, не повинні перебувати під антиросійськими санкціями, введеними державними органами України. Про це заявив в коментарі УНН народний депутат, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін, коментуючи позов оператора лотерей “М.С.Л.” проти держорганів за введення неправомірних санкцій проти компанії.

Народний депутат не виключив, що санкцій проти “М.С.Л.” могли бути введені на прохання конкурентів, що є розповсюдженою практикою, особливо з часів проведення АТО.

“У цьому випадку як результат, потрібно добитися поновлення роботи, якщо для цього є відповідні підстави. Я, чесно кажучи, за свою депутатську практику неодноразово звертався до СБУ, до регіональних управлінь СБУ, обласних управлінь і з тим, щоб вони вивчили можливу причетність того чи іншого підприємства і просто дали по результату стабільно працювати. І коли не було жодних підстав – підприємства продовжували працювати, зокрема у Полтавській області. Це була така хвиля, коли почалося АТО чи десь через півроку після цього, і багато конкурентів намагалися використати такі речі, звинувачення, щоб припинити роботу підприємства”, - зазначив він.

На переконання С.Капліна, в умовах кризи державні органи не мають права перешкоджати підприємцям працювати з надуманих підстав.

“Якщо підприємство не може кваліфікуватися як таке, що порушує чинне законодавство, зокрема ті норми про які ви говорите – підприємство має бути повернуте до роботи. Якщо немає для цього відповідних підстав. Але я хочу сказати, що у мене немає хоча б половинчастої довіри до чинного законодавства і суддів. Але якщо таке рішення буде прийняте – його треба виконувати і повертати підприємства. Але знову ж таки, це не вирішує в цілому проблему, проблему в цілому може вирішити удосконалення закону, виключення із переліку підприємств, які очевидно не є учасниками цього. В Україні не такий переповнений бюджет, на жаль, немає профіциту і великої кількості робочих місць для того, аби розкидатися роботодавцями”, - наголосив народний депутат.

Нагадаємо, Вищий адміністративний суд України розглядає позов оператора лотерей “М.С.Л.” проти державних органів, які причетні до формування і введення санкцій проти компанії. На минулому судовому засіданні, яке відбулось 12 травня, представники держорганів не змогли вкотре обґрунтувати необхідність застосування обмежувальних санкцій до “М.С.Л.”, а також надати докази, які б свідчили про неправомірну діяльність оператора лотерей. У свою чергу суд знов зобов’язав держоргани обґрунтувати підстави введення санкцій проти “М.С.Л.” та надати необхідні документи, якщо такі взагалі існують.

При цьому представник “М.С.Л.” Марина Слобідніченко у суді наголосила на безпідставності та неправомірності застосування санкцій до компанії.

“Я б хотіла звернути увагу суду на те, що обмежувальні санкції щодо оператора державних лотерей ТОВ „М.С.Л.“ є безпідставними і неправомірними. На сьогоднішній день немає жодного доказу, який би стверджував про можливість і необхідність застосування до оператора лотерей „М.С.Л.“ відповідних санкцій. У цьому процесі база доказування покладається на сторону відповідача і на сьогоднішній день відсутні у матеріалах справи будь-які підстави, які б давали привід вважати, що до „М.С.Л.“ правомірно було застосовано відповідні санкції”, — зазначила вона.

Нагадаємо, законопроект “Про санкції” не пройшов жодного Комітету Верховної Ради та був визнаний Головним науково-експертним управлінням ВР таким, що суперечить Конституції України.

Раніше у Міністерстві закордонних справ України повідомили, що під час опрацювання додатків РНБО ( список осіб та підприємств, до яких застосовано санкції) документальних підтверджень негативного впливу, так само як й обгрунтування необхідності застосування санкцій до лотерей не було.

“Міністерство закордонних справ не було ініціатором включення українських операторів лотерей до переліку юридичних осіб щодо яких застосовані обмежувальні заходи, та на етапі опрацювання Міністерством проектів додатків до Рішення РНБО України „Про застосування персональних спеціальних економічних та обмежувальних заходів (санкцій)“, відповідні позиції у них були відсутні”, — повідомили в МЗС.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...