Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 червня 2018 03:24
Ексклюзив: Здоров'я
36975

Спрощена реєстрація має стосуватися ліків, що застосовуються закордоном, а не просто там зареєстровані - К.Яриніч

Спрощена реєстрація має стосуватися ліків, що застосовуються закордоном, а не просто там зареєстровані - К.Яриніч

КИЇВ. 27 травня. УНН. Доступ на українських ринок ліків іноземним препаратам треба відкривати, проте таким, які застосовуються під час лікування у країнах ЄС, США тощо. Про це у коментарі УНН зазначив нардеп, член Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Костянтин Яриніч.

"Треба відкривати доступ зараз не тільки тих ліків, які зареєстровані за кордоном, а тих ліків, які зареєстровані, виробляються і використовуються, це важлива поправка, тому що зареєструвати за кордоном – це ще не виробляти і використовували у тих країнах, про які ми з вами говоримо. І це треба обов’язково, щоб було відображено у новій редакції чи законопроекту чи закону, в поправках, тому що інакше ми надамо можливість зайти на Україну неякісним лікам",- сказав він.

За словами політика, зареєструвати препарат можна у будь-якій країні, проте це не означає, що ліки автоматично застосовуються у цій державі.

"Тобто, ви розумієте, що зареєструвати можна у любій країні, країна сама таким чином захищається і не дає можливість використовувати цей медичний препарат, навіть у Європі. А ми написали тільки реєстрація. Це не припустимі речі і від цього вся країна , і в першу чергу, пацієнти України будуть звичайно не задоволені. Тому буду наполягати, щоб ці норми були включені обов’язково", - наголосив нардеп.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, з остаточного варіанту урядового законопроекту щодо спрощеної реєстрації ліків наразі виключили норму, яка передбачала, що під спрощену реєстрацію мають підпадати ліки, які не лише зареєстровані в країнах ЄС та США, але й використовуються в протоколах лікування іноземних країн.

Нова редакція документу також передбачає скорочення термінів прийняття МОЗ України рішення про державну реєстрацію всіх лікарських засобів до 10 робочих днів (замість місячного терміну).

За словами низки експертів, у випадку, якщо в Україну за процедурою спрощенної реєстрації будуть потрапляти ліки, які лише зареєстровані в країнах ЄС та США, без вимоги щодо застосування, то це може спричини появу на вітчизняному ринку неякісної продукції.

Це зумовлено, зокрема тим, що в ЕС та США можуть бути зареєстровані ліки індійського та пакистанського походження, на приклад, які при цьому заборонені до застосування у країні їх реєстрації.

При цьому, напередодні, у КМУ наголошували на тому, спрощена реєстрація імпортних ліків має стосуватися тих препаратів, які застосовуються у країнах їх реєстрації та виробництва.

Також нагадаємо, за словами голови громадської організації “Медичний контроль” Ігоря Щедрина, скасування реєстрації ліків призведе до загального зниження якості медзасобів.

Разом з тим, голова Асоціації виробників ліків України П. Багрій наголошував на тому, стислі терміни реєстрації препаратів (як це передбачено зараз, - ред.) заморозять вихід на ринок доступних ліків

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...