Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 08:59
Ексклюзив: Політика
39240

Державна регуляторна служба попередила про перевірки у Мінфіні через невидачу ліцензій лотерейникам

Державна регуляторна служба попередила про перевірки у Мінфіні через невидачу ліцензій лотерейникам

Зобов’язання щодо видачі ліцензій операторам державних лотерей було направлено у Міністерство фінансів України ще у березні поточного року і мало бути виконано впродовж 10 днів

КИЇВ. 27 травня. УНН. Державна регуляторна служба має намір провести позапланові перевірки у Міністерстві фінансів України через невиконання зобов’язання щодо видачі операторам державних лотерей ліцензій, повідомляє УНН з посиланням на інформацію відомства.

Зобов’язання щодо видачі ліцензій операторам державних лотерей було направлено у Міністерство фінансів України ще у березні поточного року і мало бути виконано впродовж 10 днів.

“Згідно з частиною другою статті 4 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності” від 02.03.2015 № 222 розпорядження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування, прийняті в межах його повноважень, є обов’язковими до виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, юридичними особами всіх форм власності, а також фізичними особами – підприємцями. Органи ліцензування регулярно надають Службі інформацію стосовно стану виконання розпоряджень Служби, прийнятих на підставі рішень Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування, яка аналізується структурними підрозділами Служби з метою своєчасного вжиття заходів щодо запобігання можливості неусунення порушень у відповідній сфері”, - зазначили у Державній регуляторній службі.

Той факт, що Мінфін не погодився з рішенням Експертно-апеляційної ради та оскаржив його до суду, за даними Державної служби, не звільняє їх від виконання цього рішення та видачі ліцензій операторам державних лотерей.

“Відповідно до частини третьої статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб’єкта владних повноважень”, - наголосили у Службі.

Враховуючи вищевикладене, Служба звернулась до відповідних органів, у томи числі до Міністерства фінансів України щодо необхідності виконання вимог розпоряджень Служби, дію яких не зупиено ухвалою суду.

“За результатами реагування органами ліцензування Службою буде вжито заходів відповідно до статті 19 Закону. Статтею 19 Закону передбачено повноваження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування проводити позапланові перевірки додержання органами ліцензування вимог законодавства у сфері ліцензування та визначено підстави для цього”, - зазначили у Державній регуляторній службі.

Крім того у відомстві попередили про особисту відповідальність посадовців Міністерства фінансів за невиконання розпоряджень Служби.

“Відповідно до частини 3 статті 20 Закону, за порушення законодавства у сфері ліцензування посадові особи органу ліцензування несуть адміністративну, матеріальну або дисциплінарну відповідальність”, - підкреслили у Службі.

При цьому у відомстві пояснили, що оператори державних лотерей можуть й надалі працювати без ліцензій, оскільки у їх відсутності винні посадові особи.

“Відповідно до вимог частини 2 статті 9 Закону ліцензійні умови та зміни до них розробляються органом ліцензування, що є центральним органом виконавчої влади, підлягають погодженню спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування та затверджуються Кабінетом міністрів України. Однак, ліцензійні умови провадження зазначеного виду господарської діяльності Кабінетом Міністрів України на сьогоднішній день не затверджені. Відсутність ліцензійних умов означає відсутність вичерпного переліку вимог, обов’язкових для виконання ліцензіатом та вичерпного переліку документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії. Відповідно до частини 2 статті 20 Закону, у разі відсутності ліцензійних умов провадження відповідного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, відповідальність за провадження такої господарської діяльності без ліцензії не застосовується”, - резюмували у Державній регуляторній службі України.

Нагадаємо, голова Державної фіскальної служби Роман Насіров звернувся до міністра фінансів з проханням видати ліцензії лотерейникам.

“Міністерством фінансів не забезпечено прийняття нормативно-правових актів, необхідних для отримання нових ліцензій суб’єктами господарювання, які здійснюють господарську діяльність на ринку державних лотерей, зокрема щодо затвердження ліцензійних умов проведення відповідної господарської діяльності”, - зазначив він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...