Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 06:32
Ексклюзив: Економіка
28356

Судова тяганина між лотерейниками та держорганами може вийти на міжнародний рівень - Ю.Кармазін

Судова тяганина між лотерейниками та держорганами може вийти на міжнародний рівень - Ю.Кармазін

Юрій Кармазін

З його слів, українські підприємства вимушено переходять на закордонну реєстрацію через тиск та загрозу втратити бізнес

КИЇВ. 2 червня. УНН. Застосування антиросійських санкцій з боку державних органів до українських операторів лотерей може призвести до міжнародної судової тяганини. Таку думку в коментарі УНН висловив народний депутат 2-5 скликань Верховної Ради України, заслужений юрист України, екс-голова підкомітету Комітету з питань правової політики Юрій Кармазін, коментуючи позов оператора державних лотерей “М.С.Л.” проти державних службовців за введення антиросійських санкцій та блокування роботи компанії.

“Я завчасно знав, що буде ця тяганина, неодноразово проговорював вам у коментарях, вона не проста для людей. І якщо уявити, що це добросовісні люди, а у мене немає поки іншої інформації, можна тільки уявити, яке це моральне навантаження, я вже не кажу про матеріальне. Тому виходити з такої ситуації, з-під санкцій, коли вони незаконно накладені, дуже важко. Мені здається, що зараз склалася така цікава політична ситуація, коли це можна зробити одним шляхом – змінилась ГПУ, є НАБУ, власники мають поставити питання про вчинення злочину тими, хто це зробив. Зрозуміло, що це найвищі посадові особи, але якщо цього не робити, тяганина продовжуватиметься. Потрібно поставити питання про те, що у діях цих людей є явні перевищення службових повноважень. Я переконаний, що, можливо, так дійде інформація до найвищих посадових осіб”, - зазначив він.

Ю.Кармазін також розповів, що українські підприємства вимушено переходять на закордонну реєстрацію через тиск та загрозу втратити бізнес.

“Я знаю випадок, коли в Одесі компанія була вимушена перереєструватися на Заході тільки у зв’язку з тим, що тут вона побачила несправедливість під час розслідування і не змогла вийти із ситуації. Я з великою скорботою для себе взнав, що люди перереєструвалися на Заході, найняли там людей… Я собі із жахом уявляю, якої шкоди наробили ті, хто це зробив... Але тим не менше, такі факти є. Тому, коли співвітчизники їдуть на Захід… У даному випадку я не хочу забігати наперед, але я думаю, що якщо поставити питання про порушення кримінального провадження по цьому випадку, можна досягти більш швидкого результату”, - наголосив політик.

Він також зауважив, що держава нестиме збитки, якщо ситуація вийде на міжнародний рівень і судові інстанції визнають Україну винною у застосуванні незаконних санкцій до бізнесу.

“Я не є суддя у певному випадку, але якщо допустити, що санкції накладені несправедливо на суб’єкт, який не мав підлягати відповідальності, тоді, звісно, можуть бути збитки для держави України нанесені, бо наступною стадією будуть міжнародні суди”, - підкреслив Ю.Кармазін.

Як раніше повідомляв УНН, Вищий адміністративний суд України розглядає позов оператора лотерей “М.С.Л.” проти державних органів за введення санкцій. 14 квітня справу було перенесено у зв’язку із затребуванням необхідної інформації у РНБО. На другому судовому засіданні, 12 травня, відповідач не виконав зобов’язання суду і не надав докази, які б могли стати підставою для введення проти компанії "М.С.Л." антиросійських санкцій. Втретє розгляд справи перенесли з 26 травня на 2 червня у зв'язку з надходженням клопотання про залучення представника Служби безпеки України до участі в справі в якості третьої особи на стороні відповідача.

Нагадаємо, законопроект “Про санкції” не пройшов жодного комітету Верховної Ради та був визнаний Головним науково-експертним управлінням ВР таким, що суперечить Конституції України. Раніше у Міністерстві закордонних справ України повідомили, що під час опрацювання додатків РНБО (список осіб та підприємств, до яких застосовано санкції) документальних підтверджень негативного впливу, так само як й обгрунтування необхідності застосування санкцій до лотерей не було.

“Міністерство закордонних справ не було ініціатором включення українських операторів лотерей до переліку юридичних осіб щодо яких застосовані обмежувальні заходи, та на етапі опрацювання Міністерством проектів додатків до Рішення РНБО України "Про застосування персональних спеціальних економічних та обмежувальних заходів (санкцій)“, відповідні позиції у них були відсутні”, — повідомили в МЗС.

На переконання експертів, введення санкцій проти двох з трьох існуючих на ринку операторів лотерей свідчить про те, що вони були застосовані на користь іншого оператора лотерей. Таким чином, завдяки антиросійським санкціям та державним службовцям, один із операторів лотерей намагається розправитися зі своїми конкурентами – операторами лотерей “М.С.Л.” та “Патріот”.

Як раніше повідомляв УНН, оператор лотерей “М.С.Л.” нещодавно підтвердив, що проти компанії дійсно розгорнули інформаційну війну, а також використовують адміністративний тиск з метою дискредитації та повного знищення лідера лотерейного ринку України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...