Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 09:18
Ексклюзив: Політика
45384

ЄС зменшить увагу до України після референдуму у Великій Британії - А.Кінах

ЄС зменшить увагу до України після референдуму у Великій Британії - А.Кінах

Анатолій Кінах

На думку президента УСПП, у такій ситуації ЄС буде важко сформулювати спільну думку щодо санкцій і впливу на Росію

КИЇВ. 24 червня. УНН. Європейський Союз зменшить увагу до України як у політичному, так й економічному плані після результатів референдуму у Великій Британії. Таку думку висловив у коментарі УНН народний депутат кількох скликань, президент УСПП Анатолій Кінах.

"Я впевнений у тому, що незалежно від результатів референдуму у Великій Британії, відповідно до якого більшість проголосувала за вихід з Євросоюзу, така структура, як Європейський Союз, збережеться. І ми в цьому дуже серйозно зацікавлені, бо в контексті незворотньої інтеграції України як в європейський, так і світовий простір, співпраця з ЄС для України має дуже серйозне значення. Особливо в умовах вільної торгівлі", - сказав він.

За словами А.Кінаха, ЄС на нинішньому етапі має принципове значення не тільки як ринок збуту для українських товарів, а, передусім, як джерело прямих іноземних інвестицій, передового обладнання, сучасних технологій, що дуже необхідно і життєво важливо з точки зору модернізації української економіки й адаптації до європейських стандартів, регламентів, "а це міжнародні стандарти".

"Те, що стосується впливу, то, безумовно, цей результат ускладнить процеси, які пов’язані як з політичною, так й економічною складовою, бо Євросоюз повинен буде вирішувати цілий комплекс дуже серйозних питань, як в контексті свого збереження, так і оновлення своєї стратегії розвитку, переосмислення тих проблем, які будуть, в тому числі, основою для відповідного рішення британських виборців. І на цій основі увага до України може бути дещо знижена. І це для нас також є ризиком", - додав А.Кінах.

Водночас, наголосив він, незважаючи на ці ризики, українці повинні розуміти, що все буде залежати від того, як Україна буде виконувати своє "домашнє завдання" і формувати умови розвитку як сучасної європейської конкурентоздатної держави.

"У цілому, безумовно, це вплине на економічні зв’язки, бо питання йшло і по напрямку підготовки атлантичної угоди по вільній торгівлі ЄС-США. Це також буде впливати на цей процес. Відповідним чином, я думаю, що на цій основі ще буде більш тяжко сформулювати спільну позицію ЄС стосовно сусідньої держави-агресора Росії. Я маю на увазі санкції і вплив. В цілому, я ще раз хочу підкреслити, незважаючи на всі труднощі, включаючи економічні й політичні, Україна повинна розуміти, що тільки "модернізована" держава може долати ці проблеми. І для нас має принципове значення, що ми не тільки на декларативному рівні, а й прагматично відповідально формували в державі стандарти верховенства права, захисту правовласника, інвестора, що є основою для довіри і сприятливого інвестиційного клімату. Від цього буде залежати все інше", - підкреслив президент УСПП.

Крім того, зазначив А.Кінах, до факту результату референдуму у Великій Британії, "ми вже відчуваємо зростання стомленості з елементами роздратування з боку європейських партнерів".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...