Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 27 травня 2018 04:57
Ексклюзив: Політика
33780

Міністр природних ресурсів визнав екологічну проблему із утилізацією небезпечних відходів

Міністр природних ресурсів визнав екологічну проблему із утилізацією небезпечних відходів

Остап Семерак

КИЇВ. 12 липня. УНН. Минулого року в Україні було прийнято закон щодо ліцензування окремих видів діяльності, відповідно до якого органи ліцензування (органи виконавчої влади) мали розробити та затвердити ліцензійні умови для суб’єктів ринку. Проте досі такі ліцензійні умови, а відтак й контроль над різноманітними сферами та галузями, зокрема утилізацією небезпечних відходів, були відсутні. Завтра на засіданні Кабміну планується нарешті розгляд цих ліцензійних умов. Про це в коментарі УНН повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

“Завтра на засіданні Кабміну планується розгляд ліцензійних умов, які ми повинні схвалити після прийняття закону щодо ліцензування окремих видів діяльності. Впродовж року в Україні ця система була нерегульована, закрита і неефективна. Ми рухаємося щодо вирішення тих проблем, які ми отримали у спадок, коли прийшли у Міністерство. За два місяці проведено титанічну роботу... і завтра, на засіданні Кабміну, будуть розглядатися ліцензійні умови, які, зокрема, допоможуть з транскордонним переміщенням відходів”, - повідомив міністр.

За його словами, ситуація наразі в країні така, що українські підприємства елементарно не можуть вивезти з України ті хімікати (небезпечні відходи), які не утилізуються в нашій країні.

“Українські підприємства не можуть вивезти на утилізацію ті сільськогосподарські хімікати, які в Україні не утилізуються, тому що є дна ліцензія у компанії в Житомирській області, яка не здійснює цієї роботи. Тож ліцензійні умови, про які я говорив, допоможуть нам вирішити і екологічну проблему”, - наголосив О.Семерак.

Нагадаємо, Рахункова палата України провела аудит щодо виконання вимог Базельської Конвенції (контроль за перевезенням небезпечних відходів). Під час аудиту виявилося, що в Україні взагалі відсутні національна цільова програма поводження з відходами, у тому числі небезпечними, єдиний перелік (класифікатор) відходів із встановленими класами небезпеки. Також в Україні досі відсутні бази даних у сфері поводження з небезпечними відходами, що призводить до відсутності контролю у цій сфері. 

Крім того аудитори виявили відсутність пломб на контейнерах, які перевозять небезпечні відходи територією України. Відтак, що завозять в Україну і як саме перевозять територією держави – невідомо. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...