Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 02:31
Ексклюзив: Здоров'я
35775

Норми щодо залишків антибіотиків у дитячому харчуванні має розробити МОЗ - Ю.Золотаренко

Норми щодо залишків антибіотиків у дитячому харчуванні має розробити МОЗ - Ю.Золотаренко

КИЇВ. 11 серпня. УНН. Параметри безпечності харчових продуктів встановлює Міністерство охорони здоров’я України. На сьогодні норм щодо максимальних меж залишків антибіотиків у дитячому харчуванні в Україні відсутні. Про це УНН розповіла юрист, автор блогу Smartlady Юлія Золотаренко.

"Наказом цього Міністерства від 06.08.2013 №696 затверджено гігієнічні вимоги до продуктів дитячого харчування, параметрів безпечності та окремих показників їх якості, в яких встановлено правила застосування пестицидів та їх максимальні межі залишків. Норм щодо максимальних меж залишків антибіотиків даний нормативний акт не містить. Так само оминули увагою це питання в наказі Міністерства охорони здоров’я України "Про затвердження Державних гігієнічних правилах і норм "Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах", - пояснила вона.

Юрист наголосила, що таким чином саме Міністерство охорони здоров’я України повинне розробити норми стосовно максимальних меж залишків антибіотиків у дитячому харчуванні.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, у дитячій молочній продукції двох українських компаній виявлено антибіотики.

За словами експерта з питань сільськогосподарської продукції Ю.Опенька, норми про максимально допустимий вміст антибіотиків у харчовій продукції загалом, та дитячій, зокрема, мають бути розроблені та виписані на підставі державницького бачення уряду.

"Це уряд має давати вказівку науковцям, аби науковці розробляли, актуалізували, і чим скоріше - тим краще. Це не за день і не за два дня робиться, це має бути державницьке бачення. Але для того, щоб воно з’явилось, нам треба із вами висвітлити проблему", - сказав він.

За словами експерта, сьогодні в Україні дитяче харчування купується виключно на розсуд мам.

Він також наголосив на тому, що вважає недопустимим вміст антибіотиків у дитячих продуктах.

"Але я вважаю, що це не припустимо наявність антибіотиків у дитячій продукції харчування. Той самий левоміцетин він забирає нормофлору у кішківнику, яка формується у дитини", - сказав Ю.Опенько.

Також нагадаємо, кількість недобросовісних виробників продуктів харчування в Україні зростає.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...