Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 21 травня 2018 06:29
Ексклюзив: Економіка
30288

О.Ярославського можуть позбавити прав на Харківський тракторний завод - нардеп

О.Ярославського можуть позбавити прав на Харківський тракторний завод - нардеп

КИЇВ. 16 серпня. УНН. Олександр Ярославський може бути позбавлений прав на Харківський тракторний завод у судовому порядку. Про це повідомив народний депутат Ігор Луценко в коментарі УНН.

За його словами, приводом може бути відсутність дозволу АМКУ на концентрацію акцій ХТЗ.

“Так, його можна вважати акціонером до тих пір, поки у якомусь порядку, наприклад, судовому, не оскаржено цей договір по купівлі-продажу. Тобто дійсно, якщо знайдеться якийсь правоздатний оскаржувач, який, наприклад, базуючись на тому, що не було дозволу АМКУ, скасує цей договір, тоді пан Ярославський позбудеться своїх прав”, - зазначив народний обранець.

Нагадаємо, АМКУ двічі відмовив О.Ярославському у концентрації акцій Харківського тракторного заводу. Усі заяви бізнесмена було повернуто без розгляду і на сьогоднішній день дозвіл на придбання ХТЗ О.Ярославському не надавався.

“До Комітету двічі надходили заяви про надання дозволу на концентрацію у вигляді придбання фізичною особою – громадянином України О.Ярославським ПАТ "Харківський тракторний завод" (м.Харків).

Ці заяви були повернуті без розгляду, оскільки вони не відповідали вимогам Положення про порядок подання заяв до Антимонопольного комітету України про попереднє отримання дозволу на концентрацію суб’єктів господарювання, затвердженого розпорядженням Комітету від 19 лютого 2002 року №33-р та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2002 року за № 284/6572, зі змінами.

Отже, станом на 11.08.2016 Антимонопольним комітетом не розглядались відповідні заяви про надання дозволу на зазначену концентрацію, та відповідно, не надавався дозвіл органів Комітету на зазначені дії”, - наголосили в АМКУ.

Нагадаємо, у квітні прес-служба корпорації О.Ярославського "DCH" повідомила про придбання ним ХТЗ. До цього часу фактичним власником заводу, за даними ЗМІ, був російський бізнесмен О.Дерипаска.

Серед кредиторів ХТЗ й сьогодні є російський бізнес та державні структури РФ. Так, одним із кредиторів заводу є компанія “НН Капітал”. Згідно з російським реєстром юридичних осіб, “НН Капітал” має через низку компаній прямий зв’язок з Державним комітетом Російської Федерації з управління державним майном. Так, одним із засновників “НН Капітал” є ТОВ “РУССКИЕ АВТОБУСИ-ГРУПА ГАЗ”, засновником якого в свою чергу є відкрите акціонерне товариство “ГАЗ”. Засновником (учасником) акціонерного товариства “ГАЗ” є Державний комітет Російської Федерації з управління державним майном.

У минулому місяці суддя Харківського суду В.Яризько затвердив план санації ХТЗ, відповідно до якого компанія “НН Капітал” першочергово має отримати 340 млн грн. При цьому борг Україні в розмірі 400 млн вказаний суддя затвердив у четвертій черзі, виплата якого можлива лише за умови виплати коштів російській компанії.

Як раніше повідомляв УНН, стратегічне обладнання ХТЗ намагалися передати до Росії. Зокрема, згідно з даними матеріалів у Єдиному реєстрі судових рішень, посадові особи ПАТ “ХТЗ” готувалися до вивезення на територію РФ обладнання чавуноплавного та сталеплавного цеху ПАТ “ХТЗ”. Для цього було залучено кредит “Альфа-банку” в розмірі 10,5 млн грн під заставу кувального та термічного цехів ПАТ “ХТЗ” з метою подальшої їх передачі під заставу та відчуження.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...