Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 06:46
Ексклюзив: Суспільство
21996

Революційні технології у хірургії за 25 років незалежності України

Революційні технології у хірургії за 25 років незалежності України

КИЇВ. 24 серпня. УНН. Технологія, яка не має аналогів у світі – електрозварювання живих тканин. Розробили її за часів незалежності в Інституті електрозварювання ім. Є.Патона НАН України. В ексклюзивному коментарі УНН фахівці закладу зі світовим ім'ям розповіли, чого вдалося досягти за останніх 25 років.

Зварювання живих тканин у хірургії

Це унікальна технологія, розроблена в Україні, застосовується починаючи з 2002 року.

“Ще на початку 90-х років Борис Євгенович Патон висунув ідею спробувати застосувати той підхід, який використовується під час контактного зварювання металевих матеріалів для з’єднання живих матеріалів. Виявилося, що це дійсно можливо методом пропускання високочастотного струму через живу тканину. Ми маємо змогу отримувати з’єднання живих тканин безшовне та з мінімальними втратами крові. Це суттєво скорочує тривалість операції, пришвидшує період реабілітації пацієнта. Зварювання живих тканин використовується практично у всіх видах хірургічних операцій – від пульмунології до офтальмології, хірургії катастроф, а також в зоні АТО”, - розповів заступник директора Інституту електрозварювання ім. Є.Патона Ігор Кривцун.

Наразі розроблено близько 100 медичних технологій зварювання у хірургії. Таким методом користуються медики 200 клінік та госпіталів у всій Україні.

“На сьогоднішній день використовується 200 апаратів. За допомогою технології зварювання живих тканин, яку розробив Інститут ім. Патона, виконується близько 25-30 тисяч операцій на рік. Загалом на апараті “Патонмед” зроблено більше 200 тисяч операцій”, - зазначив завідуючий відділом зварювання живих тканин Георгій Маринський.

Технологія нанесення наночастинок металів на різні матеріали

“Велике значення має сьогодні нанесення наночастинок срібла на органічні речовини. Дослідження показали, що при нанесенні такого покриття на антибіотики, ефективність ліків різко зростає. Таким чином, можна суттєво знизити необхідну дозу антибіотика за рахунок використання препарату з наночастинками срібла. Наносити наночастинки можна не тільки на хімічні з’єднання, якими є лікарські засоби, а й на біологічні, такі як рослини. І це відкриває нові можливості у сфері фітомедицини. Також доцільне нанесення наночастинок срібла на неорганічні засоби, такі як шприци, перев’язочні матеріали, системи переливання крові”, - зазначив І.Кривцун.

Довідка УНН: Інститут електрозварювання імені Євгена Патона НАН України - найбільший в Україні і світі науково-технічний центр в галузі зварювання та спецелектрометалургії. У його складі дослідницько-конструкторське бюро, три дослідних заводи і експериментальне виробництво. Основні напрямки наукової діяльності: комплексні дослідження природи зварювання і пайки металевих і неметалевих матеріалів, створення на їхній основі технологічних процесів, матеріалів та обладнання; дослідження міцності та несучих властивостей зварних конструкцій і технології їх механізованого виробництва; розробка спец.електрометалургійних засобів отримання високоякісних сталей і сплавів, литих виробів і тонких покриттів з особливими властивостями.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...