Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 червня 2018 21:30
Ексклюзив: Політика
27645

Мінприроди надало підприємствам ліцензії на поводження з небезпечними відходами “наосліп” - еколог

Мінприроди надало підприємствам ліцензії на поводження з небезпечними відходами “наосліп” - еколог

КИЇВ. 4 вересня. УНН. У сфері поводження з небезпечними відходами надзвичайно критична ситуація. Рік ніхто не здійснював державні перевірки діяльності утилізаторів отруйних речовин. Ліцензії видавалися міністерством екології "наосліп", не перевіряючи, чи є у підприємства взагалі можливість працювати з небезпечними речовинами. Про це в коментарі УНН заявила еколог Алла Войцеховська.

“Сфера поводження із небезпечними відходами - там взагалі ситуація надзвичайно критична. Тому, що рік часу з липня місяця минулого року по липень цього року не здійснювався контроль ліцензіатів, які отримали ліцензії на поводження із небезпечними відходами. В зв’язку із тим, що не були затверджені ліцензійні умови. І фактично ліцензіати були не контрольовані. Тобто це надзвичайно токсичні речовини, і ніхто їх не контролює.

Найбільша проблема у тому, що на сьогодні є такі ліцензіати, які мають ліцензії на поводження із небезпечними відходами, але не мають технології, не мають установок на проведення екологічно безпечного поводження із тими відходами.

Наприклад, є такі підприємства, які мають ліцензію на поводження із непридатними пестицидами, а установку мають для оброблення тари з-під мастильних матеріалів. Відчуваєте різницю, що це зовсім інші речовини.

А причина у тому, що Мінприроди видає ліцензії, не перевіряючи або закриваючи очі, чи є наявна у підприємства, яке збирається займатися операціями із небезпечними відходами –наявна технологія чи нема. Навіть якщо у підприємства може бути лише адреса, а немає жодних потужностей чи техніки – такому підприємству надавалась ліцензія”, - наголосила вона.

А.Войцеховська також зауважила, що жителі регіонів постійно скаржаться на погіршення екологічної ситуації, однак до цієї проблеми державним органам немає діла.

“До нас нещодавно звернулися мешканці із Рівненської області. В них системно виконується авіаобробка підприємства. І от минулого року, і цього року загинули бджоли, знищені дерева, люди похворіли і нікому до цього немає діла.

Ми зробили запит у Держпродспоживслужбу і отримали відповідь, що, на жаль, вони жодного там забору проб ні грунтів, ні повітря, ні інших об’єктів довкілля, води не здійснювали. А дійсно не представлено їм документи на проведення тих авіаобробок, а це ж токсичні речовини”, - зазначила А.Войцеховська.

Нагадаємо, правоохоронцями встановлено випадки, коли Мінекології видавало ліцензії на основі сфальсифікованих даних з боку таких підприємств.

Також нагадаємо, через погіршення екологічної ситуації в Україні голова підкомітету Верховної Ради з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергій Тригубенко у вересні скликає спеціальне засідання. Метою засідання є аудит ситуації та обговорення оновлення законодавчої бази, направленої на вирішення нагальних проблем у сфері.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...