Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 21 травня 2018 04:45
Ексклюзив: Суспільство
34440

Укртрансбезпека: близько 40 млн грн мають сплатити нелегальні перевізники до держбюджету

Укртрансбезпека: близько 40 млн грн мають сплатити нелегальні перевізники до держбюджету

Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк

У серпні Державна служба безпеки на транспорті спільно з Національною поліцією створила робочі групи і розпочала посилену перевірку пасажирських перевезень.

КИЇВ. 15 вересня. УНН. За три тижні було виявлено більше 700 нелегальних перевізників пасажирських перевезень. Всього порушники мають сплатити до державного бюджету близько 40 млн грн штрафних санкцій, на сьогодні сплачено близько 25% від цієї суми. Про це у інтерв’ю УНН повідомив Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк.

Посилені перевірки проводяться лише в Києві чи по всій території України? Які результати таких перевірок на сьогодні?

- Ми посилили перевірки на автотранспорті у місті Києві, спільно з Національною поліцією, спільно з органами місцевої влади підписали меморандум для того, щоб покласти край нелегальним перевізникам, які є. Зокрема, у місті Києві за три тижні - від 19 серпня вже виявлено більше 700 таких перевізників.

Яку відповідальність несуть нелегальні перевізники?

- Складаємо акт, потім ми цей акт розглядаємо і виносимо відповідну постанову, що тягне за собою штрафну санкцію. Це стаття 60 Закону України про автомобільний транспорт або стаття 164 про адміністративні правопорушення, де штрафна санкція від 17 тис. грн до 34 тис. грн.

Після того, як перевізника оштрафували, чи є гарантії, що він знову не порушуватиме?

- Перевізник може у будь який момент піти і спробувати отримати ліцензію, але багато перевізників не хочуть цього робити, просто мінімізуючи витрати. А це кошти, які не потрапляють до державного бюджету.

Виявлено велику кількість перевізників-порушників. Чи означає це, що будуть проводиться нові тендери для перевезення пасажирів на певних маршрутах?

- Якщо, наприклад, у перевізника чи у фірми є несплачені штрафи, і вона подається на відповідний конкурс, вона знімається з конкурсу. Також ми аналізуємо, скільки ДТП у кожного перевізника. Бо є підприємці, що у них 5 транспортних засобів і три ДТП за півроку, а є підприємства, у яких 1,5 тис. транспортних засобів і також три ДТП. Ці всі моменти ми враховуємо. Наші інспектори, якщо є скарги від громадян чи громадських організацій, виходять на перевірки, і є ряд фактів, коли ми позбавляємо суб’єкта господарювання того чи іншого маршруту. Зараз ми проводимо конкурси на міжміські маршрути. Якщо це міський маршрут, то вирішує КМДА - вони відкривають нові маршрути. Якщо це, наприклад, Київ – Житомир, це наша компетенція (Державної служби безпеки на транспорті – ред.). Якщо це міждержавні перевезення, то їх регулює Міністерство інфраструктури, а маршрутом у місті керує суто міська влада.

Чи багато випадків, коли Укртрансбезпека відбирала ліцензії у перевізників?

- Коли, наприклад, є скарги громадян, чи ми виявляємо злісного порушника, то зрозуміло, що ми перевіряємо його ліцензійну угоду. І після перевірки можемо позбавити того чи іншого перевізника ліцензії. Зараз Укртрасбезпека проводить тендер на міжобласні маршрути. Кожен місяць ми виставляємо маршрути на конкурс, до нас звертаються перевізники. У разі скарг чи неповного виконання маршруту до нас звертаються, і ми можемо вийти з перевіркою. І побачити, чи дійсно він надає якісно послуги. Якщо ні, то ми забираємо в нього цей маршрут, і його отримує друге місце, якщо і друге місце не виконує, то знову цей маршрут йде на конкурсний комітет.

Яка загальна сума стягненнь з нелегальних перевізників?

- На сьогоднішній день накладено штрафних санкцій біля 40 млн грн, сплачено цих штрафних санкцій близько 10 млн грн. Тобто, ми наклали штраф, і суб’єкт господарювання залежно від виду штрафу має час, впродовж якого необхідно погасити цей штраф. Тобто, зараз є фактично близько 25% виконання цих штрафів. Є випадки, коли ми судимося, є що подають в суд на нас.

Коли завершиться посилена перевірка перевізників?

- Меморандум підписаний з 19 серпня до 19 вересня. Ми плануємо продовжити такі спільні рейди, тобто такий "місячник безпеки", на постійній основі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...