Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
пʼятниця, 28 липня 2017 р.12:55
Новини: Політика

В Україні працює 679 дозвільних центрів

В Україні працює 679 дозвільних центрів, в яких підприємці можуть отримати консультації та дозволи на різні види діяльності. Про це ІМК повідомили в прес-службі Державного комітету регуляторної політики та підприємництва.

За 1 квартал року в дозвільних центрах по всій країні зареєстровано 129 215 звернень підприємців, це на 7 % менше, ніж за відповідний період торік. На 8 % знизилася кількість виданих дозволів, на 2 % зменшилася кількість наданих консультацій. Падіння показників пояснюється економічною кризою у країні та зниженням підприємницької активності, зокрема, через проблеми у фінансово-кредитній сфері.

Натомість кількість зареєстрованих декларацій демонструє позитивну тенденцію. Вона зросла на 12 %, що свідчить про перспективність впровадження декларативного принципу, який полегшує відкриття власного бізнесу. Декларативний принцип полягає в тому, що підприємці мають право здійснювати діяльність без отримання дозволу, повідомивши дозвільний орган самостійно або через адміністратора про відповідність своєї матеріально- технічної бази вимогам законодавства.

Аналіз, проведений Держкомпідприємництвом, показав, що в Україні в 1,3 рази більше підприємців звертаються до адміністраторів, ніж до місцевих дозвільних органів, представники яких здійснюють прийом в дозвільних центрах, у 1,5 рази більше реєструють декларацій та отримують у 1,6 разів більше консультацій щодо видачі документів.

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Популярні новини