Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
понеділок, 21 серпня 2017 р.15:54
Новини: Політика

Л.Оробець: науку залишили на голодному пайку

"Урядові ініціативи, анонсовані як засіб масштабної підтримки вітчизняної науки, є сумним підтвердженням парадного стилю діяльності нової владної команди. Якщо цифри не брешуть, принаймні на рік відтепер можна забути про системність реформування і фінансування наукової сфери", - повідомила народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець, коментуючи заяви урядовців про початок масштабної програми науково- технічного розвитку в 2010 році. Про це ІМК повідомили в прес-службі політсили.

За словами політика, влада вкотре продемонструвала традиційний правовий нігілізм до фінансування науки і неприховану зневагу до невідкладних соціальних потреб науковців попри те, що відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" бюджетні асигнування на науку не можуть бути меншими за 1,7 % валового внутрішнього продукту.

"За прогнозами Кабінету Міністрів обсяги ВВП в 2010 році мають скласти майже 950 мільярдів гривень. Відтак, на розвиток науки в поточному році уряд мав би виділити близько 16 мільярдів гривень. Натомість, в проекті Держбюджету на 2010 рік на це передбачено лише 4,7 мільярдів, що більш як втричі менше законодавчо гарантованого мінімуму", - зауважила народний депутат.

Принагідно Л.Оробець звернула увагу на те, що сумарні витрати на утримання апарату Президента, уряду та парламенту порівняно з попереднім роком зросли на 22%, між тим, як асигнування на науку - лише на 14,3%. "Влада, як завжди, спершу переймається власними потребами, а потім під гаслами масштабних програм виділяє крихти для соціальних подачок і задобрювань", - підкреслила політик.

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Популярні новини