Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
пʼятниця, 21 липня 2017 р.22:52
Новини: Політика

Правозахисники звернулись до США та ЄС з вимогою вплинути на Ізраїль

Міжнародна правозахисна Організація "Human rights watch" зажадала від США і ЄС вплинути на Ізраїль для проведення ретельного та справедливого розслідування у порушеннях норм міжнародного гуманітарного права в ході військових дій в секторі Газа, повідомляє РІА "Новости".

Виконавчий директор управління Близького Сходу і Північної Африки в організації, Сара Лі Уїтсон, на прес-конференції в Газі, в четвер закликала

ізраїльський уряд оприлюднити результати судового переслідування осіб, відповідальних за військові злочини, "вчинені його армією" під час військових дій взимку 2008-2009 років, дотримуючись міжнародних норм.

У середині 2009 року спеціальна місія під керівництвом південно- африканського судді Річарда Голдстона відвідала сектор Газа, за результатами поїздки вона винесла доповідь Раді ООН з прав людини, що засуджує Ізраїль і ісламістський рух ХАМАС, який контролює палестинський анклав в "скоєнні військових злочинів проти людяності та використанні міжнародно забороненої зброї під час військових дій в секторі Газа, жертвами яких стали 1400 палестинців і 13 ізраїльтян.

"Нами було документально зареєстровано численні порушення відносно цивільних осіб під час війни, в тому числі використання білого фосфору", - сказала Уїтсон.

Правозахисниця звернулася до керівництва єврейської держави з вимогою "негайно прийняти рішення про скасування блокади Гази, і сприяти доставці гуманітарної допомоги та товарів, особливо будматеріалів, в блокований з 2007 року анклав".

Вона піддала критиці "всі порушення, вчинені щодо цивільного населення, будь то агресія або в порядку самооборони".

За її словами, кроки, вжиті Ізраїлем і владою Гази для розслідування військових порушень та притягнення винних до відповідальності не достатні.

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Популярні новини