Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 січня 2018 18:55
Новини: Економіка

НБУ планує дозволити інкасацію і перевезення готівки небанківським установам

КИЇВ. 22 вересня. УНН. Національним банком України розроблено проект постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензій на надання банкам послуг з інкасації, оброблення та зберігання готівки". Розроблення Положення має на меті запровадження аутсорсингу в готівковому обігу та залучення небанківських установ до надання банкам послуг з інкасації, оброблення та зберігання готівки, передає УНН з посиланням на прес-службу НБУ.

У НБУ зазначили, що це нововведення потребує оптимізації процесів готівкового обігу з урахуванням сучасного світового досвіду, який передбачає можливість залучення спеціалізованих компаній (СІТ-компаній) до процесів аутсорсингу в сфері готівкового обігу.

Банки, зокрема, зможуть обирати для себе – або самостійно здійснювати інкасацію, оброблення та зберігання готівки, або залучати спеціалізовані компанії.

"Надання прав юридичним особам на обслуговування готівки сприятиме створенню на ринку послуг з інкасації, оброблення та зберігання готівки рівноправного конкурентного середовища, зниженню тарифів за надання послуг з інкасації та зменшенню ціни на оброблену готівку. Крім того, аутсорсинг дасть змогу знизити рівень витрат банків за рахунок укрупнення готівкових потоків і їх концентрації в касових центрах спеціалізованих компаній", - йдеться у повідомленні.

Контроль за додержанням вимог Положення здійснюватиме НБУ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на наш Telegram-канал аудіоновин та слухайте новини УНН щогодини
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...