Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 січня 2018 20:28
Новини: Політика

ЦВК сподівається на створення передумов для призначення виборів у Донбасі

КИЇВ. 7 жовтня УНН. Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський зустрівся з надзвичайним та повноважним послом Латвійської Республіки в Україні пані Аргітою Даудзе. Про це УНН повідомили в прес-службі ЦВК.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо підготовки місцевих виборів 25 жовтня 2015 року.

Голова ЦВК розповів про перспективи проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей, у яких вибори 25 жовтня 2015 року не призначені.

Так, за його словами, є очевидним, що вибори на цих територіях можуть відбутися тільки на основі законодавства України. І, як відзначив М.Охендовський, зустріч “нормандської четвірки”, що відбулася 2 жовтня в Парижі, вселяє з цього приводу стриманий оптимізм.

“Центральна виборча комісія сподівається, що вже найближчим часом будуть створені передумови, необхідні для призначення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей Верховною Радою України. Для цього має бути прийнятий відповідний спеціальний закон”, — повідомив голова ЦВК.

Також М.Охендовський зазначив, що потребує відновлення цілісність Державного реєстру виборців та виборча інфраструктура в цих районах загалом.

Іншим важливим питанням є, за словами голови ЦВК, гарантування безпеки виборців, членів комісій, кандидатів, офіційних спостерігачів.

Так, у звʼязку з тим, що, відповідно до мінських домовленостей, створення так званої “народної міліції” в окремих районах передбачено тільки після проведення місцевих виборів, виникає питання, які саме органи будуть уповноважені державою на вирішення питань безпеки під час виборчого процесу.

“Не викликає сумнівів, що місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей можуть відбутися тільки за українським законодавством, із дотриманням загальновизнаних міжнародних виборчих стандартів. Для цього необхідно гарантувати зокрема свободу діяльності політичних партій, вітчизняних засобів масової інформації, свободу ведення передвиборної агітації, рівність можливостей для кожного кандидата. Лише за дотримання цих умов результати виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей зможуть бути визнані в Україні та у світі”, — підкреслив М.Охендовський.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на наш Telegram-канал аудіоновин та слухайте новини УНН щогодини
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...