Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 15:06
16476

Військова прокуратура арештувала акції науково-дослідного інституту, який ФДМУ намагався продати за заниженою ціною

КИЇВ. 13 жовтня. УНН. Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідчого в особливо важливих справах Головної військової прокуратури ГПУ щодо накладення арешту на акції ПАТ "Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів", повідомляє УНН.

В обгрунтування своїх вимог, прокурор в суді зазначив, що службові особи Фонду державного майна намагалися продати акції ПАТ "Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів" за заниженою ціною.

“Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Фонду державного майна України, маючи на меті незаконне виведення активів вказаного товариства з державної власності та діючі в інтересах ПрАТ "Вентиляційні системи", на початку 2015 року підготували пропозиції про виключення товариства з переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, які були затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 N 83. У подальшому, в порушення вимог п. п. 3, 6 ст. 5 Закону України "Про Фонд державного майна України", діючи як орган управління корпоративними правами держави, у процесі підготовки проведення продажу 94,44% державного пакету акцій цього товариства, не включили до статутного капіталу товариства вартість земельної ділянки площею 7,1 га за адресою: м. Київ, вул. Академіка Кримського, 27, на якій товариство розташовано, нормативна грошова оцінка якої складає 82 млн. грн., та не врахували, що орієнтована ринкова вартість об'єктів товариства складає 122 млн. грн. Службові особи Фонду державного майна України, 30.09.2015 в порушення вимог ст. 8 Закону України "Про основи національної безпеки України", не враховуючи геополітичну та внутрішню обстановку в Україні щодо зосередження діяльності усіх державних органів на прогнозуванні, своєчасному виявленні, попередженні і нейтралізації зовнішніх і внутрішніх загроз національній безпеці, підтриманні на належному рівні її оборонного потенціалу і обороноздатності, зловживаючи службовим становищем, провели конкурс з продажу державного пакету акцій ПАТ "Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів", за результатами якого пакет акцій зазначеного товариства було продано ПрАТ "Вентиляційні системи" за 16 млн. грн., що спричинило тяжкі наслідки у вигляді ненадходження до державного бюджету 188 млн. грн.”, - йдеться в ухвалі суду.

Заслухавши пояснення слідчого та прокурора в обґрунтування доводів та вимог клопотання, вивчивши клопотання та долучені до нього матеріали кримінального провадження, суддя задовольнив клопотання Військової прокуратури та наклав арешт на 94,44% акцій ПАТ "Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів".

Нагадаємо, 7 жовтня Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що Фонд державного майна має намір продати “Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів” за 16 млн грн.

"Фонд недержавного майна України 30 вересня 2015 "збагатив Державу", продавши за 16 млн гривень 94,44% державного пакету акцій ДП "Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів. Це головне підприємство з розробки та виготовлення засобів супутникового зв'язку військового призначення та компонентів для українського "джавеліну"- протитанковоі ракети "Стугна". Продав ПрАТ "Вентиляційні системи", на вентиляцію, взамін боротьби проти танків агресора", - повідомив А.Матіос.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...