Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 08:13
Новини: Здоров'я
25752

Всеукраїнський проект "Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф" презентували на Закарпатті

Всеукраїнський проект "Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф" презентували на Закарпатті

УЖГОРОД-КИЇВ. 15 жовтня. УНН. У рамках реалізації всеукраїнського проекту "Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф" на Закарпаття завітали головний позаштатний спеціаліст МОЗ України, доктор медичних наук Костянтин Руденко та перший заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.Амосова Василь Лазоришинець, повідомляє кореспондент УНН.

За словами головного позаштатного кардіохірурга Закарпатської області Романа Соскиди, на Закарпатті 65% населення хворі на серцево-судинні захворювання, і щороку від 7500 до 8500 людей помирають від них. Саме тому в області реалізується своєрідний пілотний проект з поліпшення роботи кардіологічних медичних закладів, створення їхніх філій у різних районах. На допомогу місцевим лікарям прийшли донорські кошти від Світового банку, позитивний досвід сусідніх країн – членів ЄС та прогресивна школа підготовки медичних фахівців найвищого рівня.

Не оминули на зустрічі й нагального питання щодо стану серцевої трансплантології в Україні. В.Лазоришинець зазначив, що країна й досі не готова до донорської трансплантації на законодавчому рівні. У державі є фахівці і навіть матеріально-технічні умови, гарно виписаний відповідний закон, але й досі не унормовано презумпцію згоди на трансплантацію серця (чи інших органів). Наприклад, в США відповідна згода або незгода фіксується у водійських правах громадян, і це щороку рятує тисячі життів. Наразі в Україні реалізується лише родинна трансплантація, але такі випадки малочисельні і не рятують ситуацію.

Українські пацієнти сьогодні вимушені звертатися за послугами трансплантаційної хірургії до сусідньої Білорусії, де операція коштує у 20 разів дорожче, аніж якби її проводили в Україні. У 2015 році до білоруських клінік було направлено вже 6 громадян України, операція кожного з них обходиться у середньому в 105 тис. доларів США. На сьогодні Україна потребує 200-300 трансплантацій на рік.

У підсумку кардіохірурги наголосили на важливості пропаганди здорового способу життя, покращенні стану екології, оптимізації системи харчування українців як умовах, що якісно впливають на рівень серцево-судинних захворювань. Відсьогодні ж з метою забезпечення виконання доручення МОЗ України щодо вдосконалення надання медичної допомоги хворим кардіохірургічного профілю на Закарпатті протягом двох днів будуть проходити консультативні прийоми дорослих і дітей у містах Ужгород, Мукачеве, Хуст.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...