пʼятниця, 21 липня 2017 р.17:16

Шість українських скороходів виконали олімпійський норматив на Кубку "Вечірній Івано-Франківськ"

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. В Івано-Франківську відбулися 19-ті за ліком міжнародні змагання зі спортивної ходьби на Кубок “Вечірній Івано-Франківськ”, в рамках якого пройшов чемпіонат України з ходьби на 50 кілометрів, передає УНН з посиланням на прес-службу ФЛАУ.

З чотирьох найкращих результатів на 50-кілометрівці три показали члени молодіжної групи збірної України. Золоту нагороду виграв представник Київської області Андрій Гречковський- 3 години 53 хвилини 53 секунди. Срібло — у досвідченого Ігоря Сахарука з Волині (3:55.34), бронза — у ще одного представника Київщини — Мар’яна Закальницького (3:57.18). Всі вони виконали нормативи майстрів спорту міжнародного класу.

Зазначимо, що в олімпійський норматив, який у ходьбі на 50 км складає 4 години 3 хвилини, в Івано-Франківську вклалися шість учасників.

“Минулого року час був швидший. Тоді Сергій Будза пройшов за три години 48 хвилин (зараз результат переможця 3:53). У того ж Гречковського торік було 3:49. Але, хоча траса одна й та сама, але погодні умови були зараз складнішими. Це у ходьбі дуже впливає на результати, особливо на дистанції 50 км”, — сказав головний тренер збірної України з видів витривалості Юрій Андрущенко.

Хоча Виконком ФЛАУ критерії відбору на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро ще не затвердив, але найвірогідніше, українських скороходів для участі в Олімпіаді відбиратимуть на командному чемпіонаті світу у Чебоксарах 7-8 травня 2016-го. У свою чергу право виступити в Чувашії вітчизняні легкоатлети виборюватимуть на зимовому чемпіонаті України 5-6 березня в Івано-Франківську.

Нагадаємо, що Людмила Оляновська, яка вже виконала норматив і головний критерій відбору — 1-8 місце на чемпіонаті світу у Пекіні, готується до Олімпійських ігор за індивідуальним планом, бо вона в Китаї стала бронзовою призеркою. Так само завдяки четвертому місцю на ЧС-2015 на дистанції 20 км спокійно готується до Ріо Ігор Главан.