Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 листопада 2017 19:10
Новини: Економіка

Нацбанк планує підвищити вимоги до власників валютних обмінників

КИЇВ. 26 жовтня. УНН. Нацбанк планує встановити вимоги щодо прозорості структури власності небанківських установ, що здійснюють діяльність з обміну валют. Про це УНН повідомили у прес-службі регулятора з посиланням на заяву першого заступника голови Національного банку України Олександра Писарука.

"За останні два роки Національний банк не видав жодної ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій. Це дуже складний ринок, що може безпосередньо впливати на фінансову стабільність держави. Останнім часом ми бачили багато зловживань, пов'язаних із "сірим" або "чорним" ринком валюти, шахрайством тощо. Тому ми плануємо до кінця року врегулювати низку питань стосовно вимог до таких установ", − заявив він.

Згідно з інформацією відомства, будуть запроваджені додаткові вимоги щодо капіталу таких небанківських установ, прозорості їх структури, ділової репутації власників. Також будуть посилені вимоги до приміщень, захищеності кас та сейфів.

Додамо, що на сьогодні в Україні діяльністю з обміну валют займаються чотири небанківські установи через близько 1850 структурних підрозділів.

Як повідомляв УНН, 23 жовтня, Нацбанк звільнив від обов’язкового обміну на гривню кошти, які надходять в іноземній валюті як кошти на втілення угод України і Європейського Союзу, гранти від міжнародних організацій, членом яких є Україна і кошти учасників торгів з приватизації державних підприємств.

Джерело: УНН
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...