Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 20 березня 2018 19:53
Новини: Політика
14856

Спостерігачі розповіли про порушення голосування на місцевих виборах у Чернівецькій області

КИЇВ. 27 жовтня. УНН. Чернівецьке представництво Громадянської мережі “ОПОРА” розповіло про кампанію спостереження і найтиповіші порушення, зафіксовані під час виборів та дня голосування 25 жовтня, передає УНН.

Зокрема, найпоширенішим порушенням виявилось фотографування бюлетенів з метою отримання неправомірної вигоди за “потрібне” голосування. Спостерігачі заактували 20 порушників і передали їх правоохоронним органам.

"У Чернівецькій області були складнощі в роботі комісій, які полягали в проблемах з формування складу комісій (тільки 5-6 партій забезпечили покриття комісій різних рівнів), незнанні нового закону “Про місцеві вибори” (неправильна реєстрація кандидатів, яка призводила до скасування реєстрації), порушенні під час дня голосування (видача бюлетенів без документів, що посвідчують особу, агітація в приміщенні дільниці, утримання спостерігача, незаконна процедура підрахунку голосів). Окрім того, на дільниці в Чернівцях зафіксовано зникнення 50 бюлетенів і 10 бюлетенів - на спецдільниці", - йдеться у повідомленні.

Крім того, проблеми виникли під час друкування та розподілу бюлетенів по дільницям в Чернівцях та області. Зокрема, виявлені помилки в бюлетенях (неправильні ПІБ кандидатів, назви партій, помилка в округах тощо), які призвели до затримки голосування або ж до того, що на дільниці виборці голосували за кандидатів з інших округів і їхні голоси були недійсним.

"Таким чином, частина виборців (ОПОРІ відомо як мінімум про 100-150 таких) проголосували в Чернівцях за партію і закріпленого кандидата не свого округу. Члени комісії переписували протоколи поза межами дільниці, що не передбачено законом, привозили протокол в файлах, без печаток тощо", - наголосили спостерігачі.

Окрім технічних проблем спостерігачами фіксувались як протягом кампанії, так і в День тиші та в день виборів масові порушення обмежень у веденні агітації.

"Загалом вибори в Чернівецькій області, а особливо в Чернівцях, пройшли з використанням фальсифікацій, легалізованого адміністративного впливу, масовим порушенням правил ведення агітації, помилками в роботі комісій, особливо дільничних, плутаниною з бюлетенями, які нівелювали волевиявлення виборців та з іншими порушеннями", - резюмували в ОПОРі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...