Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 03:50
Новини: Політика
11292

Законопроект Т.Чорновіл про спецконфіскацію майна порушує права людини - Омбудсмен

КИЇВ. 27 жовтня. УНН. Законопроект № 3025 "Про особливий режим спеціальної конфіскації майна", що передбачає особливий режим конфіскації майна колишнього президента Віктора Януковича і ряду екс-чиновників, містить недоліки, які при практичному застосуванні призведуть до порушення прав людини, встановлених Конституцією України та міжнародними конвенціями. Йдеться у висновку до законопроекту, яке було підготовлене секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та передано до парламенту, повідомляє УНН з посиланням на "Капітал".

"Не заперечуючи необхідність впровадження інструментів, що забезпечують можливість підвищення ефективності боротьби з корупцією та легалізацією коштів, одержаних злочинним шляхом, звертаю увагу на те, що прийняття зазначеного законопроекту може призвести до порушення прав людини, встановлених Конституцією України, Загальною декларацією прав людини та Європейською конвенцією про захист прав і основних свобод, зокрема Додатковим протоколом № 1 до зазначеної Конвенції", - наголошується у висновках Омбудсмена.

У висновку підкреслено, що законопроект не просто створює паралельну систему якогось особливого режиму спеціальної конфіскації поза кримінального провадження і кримінального процесу, але і, пропонуючи регулювати такий режим окремим законом, створює окрему систему судового розслідування окремого злочину, такого, як незаконне збагачення.

"Це суперечить всій доктрині кримінального права і не узгоджується з вимогою статті 3 Кримінального кодексу України, згідно з якою злочинність діяння, а також його караність та інші кримінально-правові наслідки визначаються тільки Кодексом, а тому й процедура застосування кримінально-правових заходів має бути визначена виключно в Кримінальному процесуальному кодексі", - зазначається у висновку Омбудсмена.

Там також звертають увагу, що законопроект практично не передбачає участі осіб, майно яких підлягає особливому режиму спеціальної конфіскації, або їх захисників, під час судового розгляду і не встановлює можливість оскарження судових рішень щодо застосування особливого режиму спеціальної конфіскації. Крім того, зазначеним законопроектом пропонується розширити межі застосування спеціальної конфіскації на всі злочини, визначені в Особливій ​​частині Кримінального кодексу України, у тому числі і на ті, які не є такими відповідно до Конвенції ООН проти корупції.

"Все це буде створювати проблеми при практичному застосуванні положень зазначеного законопроекту і призведе до численних порушень прав людини", - резюмують в секретаріаті Омбудсмена.

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Віктор Шокін тако вважає, що вказаний законопроект становить загрозу правам людини.

Крім того, Головне науково-експертне управління Верховної Ради України вважає, що законопроект №3025 щодо спецконфіскаціі майна, зареєстрований народними депутатами Тетяною Чорновіл, Олегом Барною та Андрієм Тетерук, є недоцільним, невдалим і таким, що спричинить значні порушення прав громадян.

Зокрема, експерти Верховної Ради відзначили, що спецконфіскація не може бути застосована до осіб, щодо яких не винесено вирок.

До критики зазначеного законопроекту також приєдналися європарламентарі, європейські та американські експерти.

Як повідомляв УНН, перший варіант законопроекту був відкликаний авторами на доопрацювання і з'явився на сайті ВР 22 вересня. Оновлений варіант законопроекту тепер передбачає застосування особливого режиму спецконфіскаціі не до конкретних колишніх чиновників, а до осіб, які зазначені в Законі "Про очищення влади". Однак, як і раніше законопроект містить норми, які були розкритиковані експертами.

Також нагадаємо, Асоціація захисту активів вважає, що законопроект №3025 "Про особливий режим спеціальної конфіскації майна" дискредитує існуючу правоохоронну систему.

Крім того, за словами фінансового аналітика, керуючого партнера компанії Capital Times Еріка Наймана, законопроект №3025, що передбачає особливий режим конфіскації майна екс-чиновників, є прикладом правового нігілізму, а його прийняття поставить хрест на інвестиційному кліматі України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...