Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 17 грудня 2017 21:59
Новини: Політика

ВР відправила на повторне друге читання закон про нацагенство з корупційних активів

КИЇВ. 5 листопада. УНН. Верховна Рада відправила на повторне друге читання урядовий законопроект про Нацагентство щодо виявлення та управління отриманих корупційним шляхом активами, передає кореспондент УНН.

За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів. Планується, що депутати знову спробують розглянути цей законопроект наступного вівторка 10 листопада.

Відповідно до документу, передбачається, що Агентство фінансуватиметься за рахунок коштів державного бюджету та здійснює управління активами, який дорівнює чи перевищує 200 мінімальних зарплат.

Законопроектом визначається, що Національне агентство є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або з управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано у кримінальному провадженні.

До повноважень агентства, зокрема належить: витребування за рішенням Голови Національного агентства або його заступника та безоплатне отримання в установленому законом порядку від державних органів, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для виконання обов’язків Національного агентства, укладання цивільно-правові угоди з юридичними та фізичними особами стосовно оцінки та управління активами, звернення до суду з позовами (заявами) щодо визнання незаконними нормативно-правових актів, індивідуальних рішень, виданих (прийнятих) з порушенням встановлених цим Законом вимог та обмежень.

Передбачається, що контроль за діяльністю агентства здійснює комісія до складу якої по одному члену призначають Президент України, Кабмін та Верховна Рада. На вимогу членів комісії може бути проведено аудит Нацагентства.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на наш Telegram-канал аудіоновин та слухайте новини УНН щогодини
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...