Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 20:56
Новини: Політика
16776

ВР уточнила процедури та підстави арешту майна для усунення корупційних ризиків

КИЇВ. 10 листопада. УНН. Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні, передає кореспондент УНН.

За відповідне рішення проголосували 291 народний депутат.

Відповідно до законопроекту, арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.

Треті особи, майно яких може бути арештовано, - особи, які, отримали чи придбали у підозрюваної, обвинуваченої чи засудженої особи майно безоплатно або в обмін, на суму, значно нижчу ринкової вартості, або знали чи повинні були знати, що мета такої передачі: отримання доходу від майна, здобутого внаслідок вчинення злочину, приховування злочину та/або уникнення конфіскації.

Вищезазначені відомості щодо третьої особи повинні бути встановлені в судовому порядку на підставі достатності доказів.

Підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна можливий також у випадках, коли санкцією статті Кримінального кодексу України, що інкримінується підозрюваному, обвинуваченому, передбачається застосування конфіскації, до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні. Арешт також може бути застосовано до майна третіх осіб з урахуванням частини другої цієї статті.

Вартість майна, яке належить арештувати, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, або зазначеної у цивільному позові розміру неправомірної вигоди, яка отримана або могла бути отримана юридичною особою.

В той же час міністр юстиції Павло Петренко зауважив, що закон у відповідній редакції не відповідає директивам ЄС і закликав нардепів не голосувати за законопроект в редакції, запропонованій профільним парламентським комітетом.

При цьому голова парламенту Володимир Гройсман вніс пропозицію проголосувати законопроект в другому читанні та в цілому, а потім, до підпису Президента, відправити його на експертизу щодо відповідності директивам ЄС.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...