Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 08:12
Новини: Політика
13680

У Представництві ЄС прокоментували пакет законів щодо повернення і конфіскації активів

КИЇВ. 10 листопада. УНН. Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський зазначив, що нове законодавство щодо повернення і конфіскації активів, запропоноване Кабінетом міністрів України, можна розглянути як конструктивну нормативну базу, що повністю відповідає європейським стандартам та реалізує їх. Про це йдеться у коментарі посла ЄС в Україні, передає УНН.

Я.Томбінський заявив, що заохочує Верховну Раду і місцеву владу докласти зусиль із впровадження антикорупційних складових Плану дій з візової лібералізації та повного виконання рекомендацій Європейської Комісії з останнього Звіту про прогрес щодо цих питань.

"У зв’язку із цим особлива увага справедливо надається питанням, що стосуються повернення і конфіскації активів. Повернення активів – ключовий компонент у боротьбі проти корупції, а також проти інших фінансових та економічних злочинів і організованої злочинності. Таке повернення здатне зробити вагомий внесок у загальний процес реформ і економічне відновлення України, а також збільшити відчуття справедливості в країні", - додав Я.Томбінський.

Він наголосив, що Україна взяла на себе зобов’язання створити національний орган, який опікуватиметься питаннями повернення активів. "Крім того, Київ зобов’язався забезпечити управління відчуженими і конфіскованими активами, а також вибудувати ефективну міжвідомчу координацію для реєстрації повернених активів. У цій сфері більше не можна гаяти час; тому я спонукаю Верховну Раду розглянути відповідне законодавство, яке все ще потребує ухвалення. Останні зміни, що їх обговорювали у парламенті, викликають деякі занепокоєння з приводу того, чи відповідають вони бажаним стандартам ЄС", - додав він.

"Нове законодавство щодо повернення і конфіскації активів, запропоноване Кабінетом міністрів України (йдеться, зокрема, про пакет законопроектів 2540a, 2541a, 3040), можна розглянути як конструктивну нормативну базу, що повністю відповідає європейським стандартам та реалізує їх. Запропонований урядом законодавчий пакет керується багатьма принципами, що містяться у законах ЄС", - йдеться у коментарі Я.Томбінського.

Також він зазначив, що в інших країнах Європи існують набагато рішучіші механізми, які передбачають застосування потенційно ефективніших інструментів.

"Водночас пропозиція українського уряду намагається задовольнити у найкоротші терміни найнагальніші потреби та відреагувати на стан справ у національних правоохоронних органах і органах юстиції. У зв’язку із цим запропоновані ініціативи повинні зберігати витончений баланс між, з одного боку, необхідністю повертати доходи, отримані у злочинний спосіб, а з іншого – гарантувати справедливий суд і стабільність майнових відносин", - підсумував посол ЄС в Україні.

Нагадаємо, 10 листопада Верховна Рада України ухвалила закон "Про національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів" (реєстр. №3040), закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні" (реєстр. №2540a), закон "Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні" (реєстр. №2541a).

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...