Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 23 січня 2018 14:52

Кількість хворих на цукрових діабет людей в Україні не менше 2 млн. осіб - експерт

КИЇВ. 11 листопада. УНН. За останніми даними в Україні нараховується близько 1 млн 200 тис. хворих на цукровий діабет. Крім кожного зареєстрованого хворого існує ще одна людина, у якої ЦД не діагностований. За таким алгоритмом, в Україні має бути не менше 2 млн осіб, які хворі на ЦД. Про це у коментарі УНН повідомив доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України Борис Маньківський.

“За останніми даними в Україні нараховується 1 млн 200 тис. хворих на цукровий діабет. Це чимала кількість. Ще гірше те, що це занижений показник. Тому що на основі даних досліджень нашої країни та країн-сусідів, кількість людей, хворих на діабет, має складати близько 5%. Окрім кожної зареєстрованої людини існує ще одна, у якої діабет не діагностований. Тобто у нас має бути не менше 2 млн хворих. Як наслідок, кількість хворих на діабет ще більша і багато людей живуть із цією хворобою, не знаючи про неї і не отримуючи необхідного лікування”, — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість хворих на цукровий діабет в Україні занижена через неналежну діагностику

Нагадаємо, за останні десять років поширеність цукрового діабету в Україні збільшилася в півтора рази, і станом на 1 січня 2015 року в країні зареєстровано 1 млн 198,5 тис. хворих, що становить близько 2,9% від усього населення.

Додамо, всесвітній день діабету (14 листопада) був заснований ВООЗ та Міжнародною діабетичною федерацією (IDF) в 1991 р, коли зростання захворюваності на діабет у всьому світі прийняло загрозливої форми. Ця дата відзначається щорічно в 195 країнах 14 листопада — в день народження Ф.Бантінга, канадського фізіолога, який відкрив спільно з професором Д.Маклеодом гормон інсулін. Мета Всесвітнього дня боротьби проти діабету — донести до свідомості світової громадськості виняткову важливість проблеми.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на наш Telegram-канал аудіоновин та слухайте новини УНН щогодини
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...