Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 03:23
11928

Учені виявили, що старші діти в середньому розумніші, а молодші – здоровіші

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Нові дослідження Лейпцизького університету доказали та спростували теорію щодо стереотипів старших та молодших дітей, передає УНН з посиланням на ВВС.

Під час нового дослідження науковці спостерігали за характером 20 тис. людей з Великої Британії, США та Німеччини, а саме за рівнем невротизму, екстраверсії, сумлінності, привітності і відкритості досвіду. Вчені дійшли висновку, що ці риси не залежать від того, чи є ви старшою, середньою чи молодшою дитиною у сім’ї.

Але наука дедалі переконливіше доводить, що порядок народження впливає на інші чинники: старші діти у середньому розумніші, а наймолодші – здоровіші і більше схильні до гомосексуальності.

Зокрема, лейпцизькі дослідники встановили незначну різницю у рівні інтелекту братів і сестер: первістки зазвичай дещо розумніші від наступних дітей, а ті своєю чергою – від ще молодших. Також різнилося й те, наскільки розумними вони самі себе вважають: первістки більш охоче погоджувались з твердженнями накшталт "я кмітливий" або "я швидко засвоюю нову інформацію".

Хоча причини такої різниці достеменно не відомі, попередні дослідження дозволяють припустити, що це пояснюється скоріше соціальним статусом старшої дитини у родині, ніж біологічними особливостями внутрішньоутробного розвитку. Вважається, що вищий соціальний статус може бути причиною незначної переваги в інтелектуальних здібностях.

Схоже, що молодші діти зазвичай здоровіші від старших братів і сестер. Науковці стверджують, що інша особливість, пов’язана з порядком народження, – це стан здоров’я.

У низці досліджень, зокрема Королівського університету Белфаста, науковці вивчали зв’язок між порядком народження і частотою захворювання на діабет 1-го типу. Як виявилось, ті, хто народився другим, третім і так далі, мали менший ризик діабету порівняно з первістками. Фахівці припускають, що це може бути пов’язано зі змінами в материнському лоні або з умовами зростання, наприклад, пізнішим контактом з інфекціями.

Молодші діти зазвичай раніше стикаються з різноманітними інфекціями, бо старші брати і сестри приносять їх зі школи. На думку дослідників, це стимулює імунну систему молодших дітей і зменшує ризик її внутрішніх порушень, які призводять до автоімунних захворювань, зокрема діабету 1-го типу.

Окрім того, вчені, а зокрема професор Тоні Боґерт з канадського університету Брока, говорять про те, що чоловіки, в яких більше старших братів, більш схильні до гомосексуальності. Цей ефект отримав назву "феномен старшого брата" – з кожним старшим братом дещо зростає ймовірність того, що чоловіка будуть приваблювати інші чоловіки.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...