Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 18:12
Новини: Здоров'я
13020

За період 2008-2014 рр. поширеність куріння в Україні знизилася майже на 20% - Т.Бахтеєва

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Завдяки прийнятим змінам до законодавства, з 2010 по 2014 роки кількість курців серед українців в цілому по країні зменшилася приблизно на 2,5 мільйона чоловік. Про це УНН повідомила народний депутат України Тетяна Бахтеєва, яка була ініціатором відповідних змін законодавчої бази щодо тютюнопаління.

"Протягом 2010-2013 років приймалися найважливіші та складні з точки зору проходження через Парламент Закони, які стосувалися малюнків і попереджень на пачках сигарет, підвищення акцизів, а також заборони паління в громадських місцях. Завдяки прийнятому за моєю ініціативою Закону, з 16 грудня 2012 року в Україні значно обмежені місця, де дозволено паління. Цей Закон став історичним кроком у захисті громадського здоров'я. За результатами аналізу його ефективності ми відзначаємо значний успіх. Так, за період 2008-2014 рр. поширеність куріння в Україні знизилася майже на 20%. Тільки в 2014 році в Україні стало на 400 тис. курців менше. Як наслідок, за останні п'ять років істотно скоротилася смертність населення від пов'язаних з курінням захворювань. На 30% зменшилася смертність від атеросклерозу, на 42% - від туберкульозу органів дихання", - підкреслила Т.Бахтеєва.

За її словами, на сьогоднішній день величезною проблемою для України залишається незаконний продаж і підпільне виробництво тютюнових виробів, якість яких не відповідає жорстким вимогам, прописаним в законодавстві.

"Незважаючи на необхідність жорсткої боротьби з такими явищами ми бачимо, що Уряд приймає закони про мораторії на перевірки малого та середнього бізнесу. Через мораторій штрафувати і перевіряти заклади ресторанного господарства просто нікому - власники відразу ж скажуть, що це порушує їх права, оскільки діє мораторій. На відвідуваність кафе і ресторанів закон про заборону куріння не вплинув, незважаючи на побоювання з боку їх власників. А ось девальвація і зниження купівельної спроможності впливають на неї набагато більше. У той же час я вдячна власникам більшості закладів, які поводяться чесно і сумлінно, не порушуючи Закон. При цьому, що особливо важливо, працівники цих закладів відзначають, що без диму їм стало легше дихати", - сказала Т.Бахтеєва.

Як повідомляв УНН, на думку Т. Бахтеєвої, чинна влада не сприяє боротьбі з тютюнопалінням на державному рівні.

Також нагадаємо, що сьогодні - Міжнародний день відмови від куріння, який щорічно відзначається в кожен третій четвер листопада.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...