Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 12:23
Новини: Політика
12288

Збіднів кожен українець, незалежно від політичних поглядів - В.Медведчук про підсумки Євромайдану

КИЇВ. 23 листопада. УНН. Прихід до влади "майданних лідерів" і проведені ними на вимогу і під постійним контролем МВФ "реформи" ознаменували початок катаклізмів у всіх областях - від політики і економіки до соціальної та гуманітарної сфери. Про це у своєму блозі написав лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук, передає УНН.

"21 і 22 листопада в Україні з пафосом і протестами відзначали другу річницю Євромайдану - подія, яка докорінно змінила не тільки життя всієї країни, а й долю кожного українця, незалежно від того, підтримував він євроінтеграційну ідею або виступав категорично проти підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Євромайдан став переломним моментом, що розділив життя багатомільйонної України на два періоди - домайданний і постмайданний", - зазначив В.Медведчук.

На думку політика українська економіка, колись одна з найперспективніших на пострадянському просторі (в 2004-му темпи зростання ВВП становили 12,4%), в 2014-2015 роках продемонструвала катастрофічне падіння. Ще два роки тому номінальний ВВП країни перевищував 182 млрд дол. і становив 4007 дол. на душу населення. Всього за рік діяльності нової влади, яка обіцяла людям високі європейські стандарти життя, країна стала майже вдвічі біднішою: до кінця 2014-го ВВП скоротився до  99 млрд 358 млн (на душу населення припадало вже 2314,5 дол.). У 2015-му ситуація тільки погіршилася: за оцінками МЕРТ, за 9 місяців ВВП України знизився на 12,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.

Менш ніж за два роки "уряду камікадзе" вдалося на корені знищити промисловий потенціал країни. Промвиробництво в Україні в 2014 році скоротилося на 10,7%, за дев'ять місяців поточного року - ще на 16,6%. Деякі галузі, особливо орієнтовані на ринки країн ЄАЕС, опинилися на межі краху: будівництво локомотивів та рухомого залізничного складу, ракето-, авіа-, приладобудування.

Провал у зовнішній торгівлі обумовлений насамперед неписьменною, стратегічно невірної політикою євроінтеграторів, в результаті якої український експорт в 2014-му скоротився майже на 14%. А за перші дев'ять місяців 2015 року з порівнянні з тим же періодом 2014-го експорт впав ще більше - на 32,7%. Поставки в РФ скоротилися на 55,6%, в той же час європейський ринок так і залишився недоступним для українських товаровиробників.

Немов сніг по весні стали танути золотовалютні резерви країни. Якщо в грудні 2013 року стратегічний запас становив 20 млрд 415 млн , то всього за рік, завдяки новій економічній політиці еврореформаторов, він скоротився до 7,5 млрд дол. І тільки за допомогою залучення величезних кредитів з усього світу вдалося трохи виправити ситуацію - на 1 листопада 2015 ЗВР склали 12 млрд 962 млн дол., проте до доевромайданних показників Україні ще дуже далеко.

Політика позик і кредитів стала основою постмайданної економічної стратегії "уряду камікадзе". За півтора року обсяг держборгу наблизився до 100% ВВП України. Що ж стосується національної валюти, то гривня по 8, як і бензин по 9, це вже анахронізм. Більшість українців, що живуть на жебрацькі зарплати і пенсії, можуть про це тільки згадувати. Нова влада - нові реалії: національна валюта знецінюється з кожним днем, інфляція б'є рекорди - за 2014 вона досягла 24,9%, а за підсумками 2 015-го, прогнозує Мінекономрозвитку, її рівень може перевищити 43%. І це тільки офіційні дані. Про те, як зросли ціни, українці судять не за звітами Держстату, а за своїми спорожнілих гаманцях, Після осіннього подорожчання овочів для багатьох сімей навіть борщ став розкішшю.

"Окрема тема - тарифи та соціальний захист громадян. Євростандарти чомусь не призвели до підвищення зарплат і пенсій, а обернулися запаморочливим зростанням тарифів. Оголосивши боротьбу соціальної несправедливості, "народні фронтовики" почали боротися з ... соціально незахищеними громадянами. "Пакет євростандартів", обіцяний два роки тому "майданними лідерами", виявився красивою казкою з сумним фіналом. Мінімальна зарплата в Україні за весь період правління нової влади переглядалася тільки одного разу і за фактом "збільшилася" зі 152 дол. (1218 грн) до 57 дол.(1 378 грн). Мінімальна пенсія "зметнулася" з 118,6 дол. (949 гpн) до 45 дол. (1074 гpн). "Реформи" нової влади принесли народу тотальне зубожіння і нечувані борги, які доведеться віддавати протягом декількох десятиліть не одному поколінню українців", - зазначив В.Медведчук.

Однак, на думку лідера "Українського вибору" через два роки доводиться з гіркотою визнати: нелегальні схеми збагачення продовжують успішно функціонувати.

"Старі схеми часів "злочинний режим Януковича" тепер працюють на так званий демократичний "режим камікадзе". Змінилися тільки вигодонабувачі і "наглядачі", та ще збільшилися б масштаби розкрадання країни. "Від 500 млрд грн до 690 млрд грн щорічно незаконно вилучаються з національної економіки," крутяться "нелегально, розкрадаються ... Це одно всьому бюджету держави разом з Пенсійним фондом і трохи менше третини ВВП України" - такі цифри наводить у своїй статті екс- міністр економіки Володимир Лановий. За його оцінками, за останні два роки зросла інтенсивність вивезення награбованого за кордон: якщо за часів Януковича вивозилося близько 40% вкрадених у держави грошей, або 200-275 млрд грн щорічно, то за нинішньої влади їх обсяг збільшився до 60-70%", - зазначив політик.

Згідно В.Медведчука два роки тому суспільство, в якому дозрів запит на нову державну політику, ціною серйозних соціальних потрясінь і людських жертв домоглося відставки старої влади, котра сповідує неприйнятні для народу принципи організації життя в країні.

"Але прийшли їй на зміну нові правителі, вбравшись в тогу реформаторів і борців з корупцією, на ділі виявилися популістами і корупціонерами, які прагнуть отримати всю повноту влади. Вони цинічно використовували громадян своєї країни в якості масовки в грандіозному дійстві по зміні влади. А потім холоднокровно розтоптали надії і сподівання людей, які прагнули жити у вільній, мирної і стабільної країні. Через два роки після початку Євромайдан ми пожинаємо його плоди: замість гідності та свободи - злидні і безправ'я", - резюмував політик.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...