Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 14:05
Новини: Політика
172260

П.Порошенко підписав закон про застосування спецконфіскації

КИЇВ. 23 листопада. УНН. Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні. Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради, передає УНН.

За інформацією, яка розміщена на офіційному сайті парламенту, закон про застосування спецконфіскації підписаний і сьогодні повернутий до Верховної Ради.

Нагадаємо, 10 листопада Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому проект закону Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні.

За відповідне рішення проголосували 272 народних депутатів.

Відповідно до законопроекту гроші, цінності, в тому числі кошти, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, інше майно, зазначені в цій статті, передані особою, яка вчинила злочин, передбачений цим Кодексом, третій особі, яка отримала чи придбала у підозрюваної, обвинуваченої чи засудженої особи майно, одержане злочинним шляхом, у випадках, передбачених частиною першою статті 961 цього Кодексу, безоплатно або в обмін, на суму, значно нижчу ринкової вартості, або знала чи повинна були знати, що мета такої передачі – уникнення конфіскації або спеціальної конфіскації, підлягає спеціальній конфіскації.

Вищезазначені відомості щодо третьої особи повинні бути встановлені в судовому порядку на підставі достатності доказів.

Також вказано, що спеціальна конфіскація не може бути застосована до майна, яке перебуває у власності добросовісного набувача.

Разом з тим у висновку головного науково-юридичного управління зазначається, що з метою усунення неузгодженості між нормами Кримінального кодексу України щодо спеціальної конфіскації та нормами Цивільного кодексу України, статтею 354 якого конфіскація визначається як санкція за вчинене правопорушення, а також з метою приведення норм ЦКУ у відповідність до статті 41 Конституції України, пропонуємо залишити у законопроекті положення стосовно внесення змін до статті 354 ЦКУ, виклавши текст статті у такій редакції: "Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...