Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 10:17
Новини: Здоров'я
16452

Уряд радикально скорочує фінансування програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу - Т.Бахтєєва

Уряд радикально скорочує фінансування програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу - Т.Бахтєєва

КИЇВ. 1 грудня. УНН. Народний депутат України, член депутатської фракції "Опозиційний Блок" Тетяна Бахтеєва до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом заявила, що Україна за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції, передає УНН.

"У цей день Україна, як і всі країни світу, об'єднують зусилля в досягненні поставлених цілей у боротьбі з ВІЛ/СНІДом, оскільки, незважаючи на значний прогрес у справі профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу, ситуація залишається вкрай складною. На жаль, через відсутність належної уваги з боку влади, Україна демонструє один з найвищих в Європейському регіоні темпів розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу. На початок 2015 тільки за офіційними даними в Україні проживало понад 217 тис. осіб з ВІЛ, а за оціночними даними - майже 300 тисяч. При цьому тільки кожен другий знає про свій діагноз. З 1987 року від СНІДу в Україні померло понад 35 тис. чоловік. Крім того, вже з початку 2015 року в Україні зареєстровано понад 13 тис. осіб, що живуть з ВІЛ", - зазначила Т.Бахтеєва.

За її словами, ВІЛ залишається однією з основних проблем охорони здоров'я в усьому світі. За оновленими даними, на сьогоднішній день він забрав вже майже 40 млн людських життів. Тільки в 2014 році 1,2 млн людей у світі померли від причин, пов'язаних з ВІЛ.

"Епідемія ВІЛ стає серйозним викликом для економіки нашої країни, оскільки 66% нових випадків ВІЛ-інфекції реєструються у віковій групі 25-49 років, тобто громадян працездатного віку. Крім того, вона негативно відбивається на демографічній ситуації, оскільки в основному вражає осіб репродуктивного віку. В Україні щогодини діагноз ВІЛ-інфекція встановлюється 2 особам, а від наслідків хвороб, викликаних СНІДом, кожні 3 години вмирає 1 людина", - зазначила нардеп.

Тетяна Бахтеєва нагадала, що прийнятий з її ініціативи в 2010 році новий Закон України "Про протидію поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ, правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ" дозволив стабілізувати ситуацію із захворюваністю і вивести на новий якісний рівень державну політику у сфері протидії ВІЛ/СНІДу.

"При підготовці цього Закону я зосередила увагу на необхідності не тільки соціального, але й правового захисту людей, які живуть з ВІЛ, та їх близьких, а також акцентувала увагу на тому, що боротьба з ВІЛ є одним із пріоритетних завдань держави не тільки у сфері охорони здоров'я. З його прийняттям нам вдалося кардинально законодавчо змінити підходи до регулювання правовідносин у сфері протидії ВІЛ, перейшовши від репресивних норм до недискримінаційним. У Законі зроблений чіткий акцент на необхідності введення у відповідних загальнодержавних, регіональних та місцевих програмах системи заходів, спрямованих на надання якісного лікування, догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ", - заявила Тетяна Бахтеєва.

За її словами, сьогодні виконання цього Закону, як і Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018, затвердженої в 2014 році, знаходиться під загрозою зриву у зв'язку з украй низьким бюджетним фінансуванням.

"У період 2006-2013 років на реалізацію 2-х загальнодержавних програм, спрямованих на протидію ВІЛ/СНІДу, було виділено майже півтора мільярда грн, що разом із коштами Глобального фонду дозволяло на високому рівні фінансувати заходи, передбачені програмами. Однак, на жаль, починаючи з 2014 року фінансування було різко скорочено. У державному бюджеті на 2015 рік, при потребі в 450 млн грн передбачено всього 350 млн грн. Але найбільш цинічно, що в тих бюджетних запитах, які нам надав МОЗ чорним по білому написано, що при потребі на 2016 рік в 1,4 млрд грн, Мінфін передбачає граничні витрати в 349 млн грн Тобто по факту це в 4 рази менше від мінімальної потреби", - сказала Тетяна Бахтеєва.

За її словами, при доопрацюванні проекту Закону України "Про Державний бюджет на 2016 рік" вона буде домагатися від Мінфіну збільшення фінансування не тільки цієї, а й інших програм і централізованих заходів у сфері охорони здоров'я.

"Ті фінансові показники, які ми бачили в проекті бюджету, говорять лише про те, що влада вирішила економити в першу чергу на здоров'ї українців. Така політика призведе до неконтрольованих спалахів інфекційних захворювань, зростанню захворюваності та смертності від більшості хронічних захворювань. Це без перебільшення питання національної безпеки, ігнорування якого може обернутися катастрофою для країни ", - зазначила Тетяна Бахтеєва.

Нагадаємо, 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Як повідомляв УНН, сьогодні Міжнародна благодійна організація “Східноєвропейське та Центральноазіатське об’єднання людей, які живуть з ВІЛ” (CЦО ЛЖВ) проведе акцію “Роби все вчасно”.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...