Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 16:00
Новини: Здоров'я
13896

Т.Бахтеєва порівняла результати реформування медицини минулих років з теперішніми досягненнями МОЗу

Т.Бахтеєва порівняла результати реформування медицини минулих років з теперішніми досягненнями МОЗу

КИЇВ. 7 грудня. УНН. На сьогоднішній день єдиним реальним періодом реформування охорони здоров'я за роки незалежності були Закони 2011-2012 років. Про це народний депутат України Тетяна Бахтеєва повідомила УНН.

За її словами протягом 2011-2012 років, незважаючи на усі труднощі, були ухвалені Закони, які дозволили змінити принципи побудови системи охорони здоров’я за кращими європейськими зразками з акцентом на первинну ланку, посилення ролі профілактики. Були започатковані пілотні проекти з реформування галузі у Дніпропетровській, Вінницькій, Донецькій областях та м. Києві, які, як засвідчив проведений за їх результатами аналіз, показали позитивні результати і були схвалені нашими європейськими партнерами.

"За даними ВООЗ, надання медичної допомоги при одному і тому ж захворюванні на первинному рівні коштує в 5 разів дешевше, ніж на вторинному, і в 25 разів дешевше, ніж на третинному. В Україні протягом всіх років Незалежності на первинну ланці приходилося не більше 10-15% звернень громадян за медичною допомогою, в той час, як в Європі цей показник становить понад 50%. Завдяки проведеній у пілотних регіонах реорганізації мережі закладів охорони здоров'я, нам вдалося значно покращити і підвищити рівень надання допомоги саме на первинному рівні, досягти значного зменшення показників необґрунтованих госпіталізацій, підвищити заробітну платню медичних працівників первинної ланки, відновити диспансеризацію населення і т.д.", - зазначила Т.Бахтеєва.

Крім того, був прийнятий надзвичайно важливий Закон "Про екстрену медичну допомогу".

"Цей Закон запрацював з 1 січня 2013 року по всій країні. І його перші результати були навіть краще ніж ми розраховували. Приміром, рівень своєчасності доїзду бригад швидкої допомоги за викликами у Дніпропетровській області збільшився до 92%, у Донецькій до 85%. Видатки на медикаменти у розрахунку на один виклик збільшилися порівняно з 2011 роком в середньому в 7 разів - від 5 до 35 грн. Завдяки цьому в 2012 році кількість виконаних лікарями швидкої допомоги тромболізисів хворим з гострим інфарктом міокарда збільшилася в 2 рази. І це не просто цифри, це врятовані людські життя", - зазначила нардеп.

"Чому представниками МОЗ до цього часу не проаналізовані позитивні результати пілотних проектів реформування в регіонах? Невже складно поїхати в той же Дніпропетровськ чи Вінницю і побачити своїми очима як там запрацювала медицина, зокрема надання первинної допомоги та екстрена медична допомога?", - говорить народний депутат.

За словами Т. Бахтеєвої, всього за півтора року реалізації реформи в пілотних регіонах вдалося в 4 рази поліпшити медикаментозну забезпеченість лікарень; в 3 рази збільшити фінансування первинної ланки; на 40% підвищити виявлення онкологічних та інших захворювань на первинному рівні.

"Окрім законів, спрямованих на системне реформування галузі, нам вдалося побудувати, відкрити і запустити в роботу 11 перинатальних центрів по всій країні. А будівництво нового корпусу "Охматдит" у 2011-2012 роках було профінансовано на 50 млн. доларів, після чого, через постійну боротьбу за фінансові потоки на цьому надважливому об’єкту, будівництво протягом останніх трьох років не фінансується. А відкриття цього корпусу чекають тисячі українських малюків і їх батьки, адже в ньому планується лікування тих патологій, які до сьогодні в Україні не лікуються", - розповіла Т.Бахтеєва.

"Сьогодні все це зупинено і за два роки в медицині не відбулося жодної позитивної зміни. Все, що було напрацьовано та заплановано, з тріском провалено. Сьогодні не фінансуються навіть захищені статті бюджету, не говорячи вже про програми розвитку медицини. В лікарнях немає жодних ліків чи вакцин, які б мали були поставлені Міністерством охорони здоров’я. Профільне відомство поставило громадян своєї країни на межу виживання і жодним чином не переймається з цього приводу. Єдине, на що здатне це Міністерство сьогодні, так це на розповіді про реформування медицини без жодних реальних досягнень і результатів", - сказала політик.

Як повідомляв УНН, 16 грудня у ВР відбудуться громадські слухання на тему "Реформа охорони здоров’я".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...