Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 08:19
Новини: Політика
11010

На хвилі революції А.Яценюк взяв на себе функції судді - експерт

КИЇВ. 8 грудня. УНН. У хворому суспільстві кожен вважає себе прокурором та суддею. Про це УНН заявив народний депутат 5-ого та 6-ого скликань Верховної Ради Валерій Бондик, коментуючи ініціативу Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка щодо спецконфіскації та зарахування заарештованих коштів екс-посадовців у Державний бюджет на 2016 рік.

"Натовп вирішує, кого наказати, а це називається охлократія – влада натовпу. Якийсь пан в окулярах навіть бере на себе функцію суду та правосуддя, вже щось у когось конфіскує. Як юрист, а не психіатр, я скажу, що коли закон буде легітимно встановлений, згідно з Конституцією, прийнятим ВР та підписаним Президентом, тоді можна буде про щось казати", - зазначив В.Бондик.

Крім того, усі спецконфіскації він назвав "шаріковщиною" на хвилі революції.

"Як громадян України, заявляю, що якщо закон є, його треба виконувати. А поки що це питання з області філософії. В нашому суспільстві такі речі та ініціативи від деяких нездорових людей треба, щоб коментували психіатри. Таких речей в Кримінальному та Кримінальному Процесуальному кодексах я не бачу", - підкреслив політик.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України А.Яценюк заявив, що уряд України планує закласти в Держбюджет на 2016 рік спеціальний фонд 40 млрд грн за рахунок коштів, які були заарештовані на рахунках представників колишньої української влади.

Зокрема, він звернувся до парламенту з вимогою невідкладно ухвалити додатковий закон, який надасть можливість провести процедуру конфіскації цих коштів у екс-чиновників. Крім того, він закликав правоохоронні органи і судову систему “прийняти відповідні судові рішення, які дадуть можливість отримати до бюджету додатково понад 40 млрд грн”.

На думку економічного експерта О.Охрименка, формування Держбюджету за рахунок коштів екс-чиновників є незаконним та суперечить європейській практиці. За його словами, перш за все, має бути суд, який визнає провину осіб. І лише після цього конфіскація майна може вважатися правомірною.

В той же час, правозахисник Едуар Багіров назвав заяву А.Яценюка піаром задля підняття свого власного одновідсоткового політичного іміджу.

Політолог та колишній народний обранець Т.Чорновіл також зазначив, що така пропозиція виходить за усі межі та суперечить міжнародним нормам.

Також нагадаємо, Верховна Рада нещодавно прийняла законопроект № 3040 про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Разом з тим, експерти розкритикували законопроекти про спецконфіскацію, зокрема №3040.

Так, експерти Головного науково-експертного управління ВР вважають, що реалізація положень урядового законопроекту “Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів” може призвести до створення механізмів “узаконеного рейдерства”, а створення такого органу взагалі не передбачено Конституцією України.

Разом з тим, експерти ВР, а також низка європарламентарів і європейських експертів розкритикували законопроект № 3025 про особливий режим спеціальної конфіскації майна, авторами якого є зокрема Т.Чорновол.

Так, експерти Верховної Ради відзначили, що спецконфіскація не може бути застосована до осіб, щодо яких не винесено вирок. Першочергово варіант законопроекту був відкликаний авторами на доопрацювання. Разом з тим, новий варіант законопроекту тепер передбачає застосування особливого режиму спецконфіскації не стосовно конкретних колишніх чиновників, а по відношенню до осіб, які зазначені в Законі "Про очищення влади". При цьому, в оновленому законопроекті знову ж таки не враховані зауваження Головного науково-експертного управління про неприпустимість застосування спецконфіскації до осіб, котрі не визнані винними в суді. Замість цього пропонується застосування спецконфіскації майна до осіб, незалежно від наявності підозри або вироку.

Крім того, про те, що зазначені законопроекти порушують права людини заявили Генеральний прокурор України та Омбудсмен.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...