Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 03:20
Новини: Політика
60024

Ті, хто ініціюють конфіскацію майна В.Януковича, роблять йому величезну послугу - експерт

КИЇВ. 9 грудня. УНН. Конфіскація майна екс-президента Віктора Януковича та екс-посадовців без відповідного рішення суду порушує усі можливі норми національного та европейського права. Про це повідомила УНН член ради адвокатів Київської області, правозахисник Регіна Гусейнова, коментуючи ініциативу Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка щодо конфіскації арештованих коштів екс-посадовців з подальшим їх зарахуванням у Держбюджет на 2016 рік.

“Конфіскація без рішення суду, яке вступило в законну силу зараз, відповідно до нашого законодавства, неможлива, і не лише в нашій країні, а в усій американській та європейській системі права. Для того, щоб у кого-небудь конфіскувати будь-яку річ, має бути мотивоване рішення суду. Більше того, ніхто не відміняв, крім нашого національного законодавства, ще й Європейську конвенцію з прав людини, де одним з прав є "право на справедливий суд"”, - зазначила правозахисник.

Загалом, за її словами, усі хто ініціюють подібні дії, роблять велику послугу екс-посадовцям, у тому числі В.Януковичу.

“Тому я даю 101%, що після того, як в Януковича конфіскують якісь статки з рахунків без суду та слідства та виконавчого впровадження, Європейській суд відновить всі статки. Він ще тоді піде і отримає величезну компенсацію від України. Для будь-якої цивілізаційної країни конфіскація майна можлива лише після рішення суду, яке свідчить, що або ці статки нажиті незаконним шляхом, або вони отриманні у злочинний спосіб. Але має бути суд над Януковичем. І в рішенні суду має бути прописана конфіскація його майна та рахунків. Все інше - це порушення основоположних європейських прав. Люди, які цей закон зараз просувають або малограмотні, в чому я сумніваюсь, якщо на цьому наполягає прем’єр, або вони переслідують якісь незрозумілі цілі. Будь-який юрист вам скаже, що Янукович потім все це відіб’є в Європейському суді”, - підкреслила Р.Гусейнова.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України А.Яценюк заявив, що уряд України планує закласти в держбюджет на 2016 рік спеціальний фонд 40 млрд грн за рахунок коштів, які були заарештовані на рахунках представників колишньої української влади.

Зокрема, він звернувся до парламенту з вимогою невідкладно ухвалити додатковий закон, який надасть можливість провести процедуру конфіскації цих коштів у екс-чиновників. Крім того, він закликав правоохоронні органи і судову систему “прийняти відповідні судові рішення, які дадуть можливість отримати до бюджету додатково понад 40 млрд грн”.

На думку економічного експерта О.Охрименка, формування Держбюджету за рахунок коштів екс-чиновників є незаконним та суперечить європейській практиці. За його словами, перш за все, має бути суд, який визнає провину осіб. І лише після цього конфіскація майна може вважатися правомірною. http://www.unn.com.ua/uk/news/1526381-formuvannya-derzhbyudzhetu-za-rakhunok-koshtiv-eks-chinovnikiv-ye-nezakonnim-ta-superechit-yevropeyskiy-praktitsi-ekspert

В той же час, правозахисник Едуар Багіров назвав заяву А.Яценюка піаром задля підняття свого власного одновідсоткового політичного іміджу.

Політолог та колишній народний обранець Т.Чорновіл також зазначив, що така пропозиція виходить за усі межі та суперечить міжнародним нормам.

Також нагадаємо, Верховна Рада нещодавно прийняла законопроект № 3040 про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Разом з тим, експерти розкритикували законопроекти про спецконфіскацію, зокрема №3040.

Так, експерти Головного науково-експертного управління ВР вважають, що реалізація положень урядового законопроекту “Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів” може призвести до створення механізмів “узаконеного рейдерства”, а створення такого органу взагалі не передбачено Конституцією України.

Разом з тим, експерти ВР, а також низка європарламентарів і європейських експертів розкритикували законопроект № 3025 про особливий режим спеціальної конфіскації майна, авторами якого є зокрема Т.Чорновол.

Так, експерти Верховної Ради відзначили, що спецконфіскація не може бути застосована до осіб, щодо яких не винесено вирок. Першочергово варіант законопроекту був відкликаний авторами на доопрацювання. Разом з тим, новий варіант законопроекту тепер передбачає застосування особливого режиму спецконфіскації не стосовно конкретних колишніх чиновників, а по відношенню до осіб, які зазначені в Законі "Про очищення влади". При цьому, в оновленому законопроекті знову ж таки не враховані зауваження Головного науково-експертного управління про неприпустимість застосування спецконфіскації до осіб, котрі не визнані винними в суді. Замість цього пропонується застосування спецконфіскації майна до осіб, незалежно від наявності підозри або вироку.

Крім того, про те, що зазначені законопроекти порушують права людини заявили Генеральний прокурор України та Омбудсмен.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...