Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 23 січня 2018 20:32

Рада Федерації РФ схвалила закон про невиконання КС рішень міжнародних судів

КИЇВ. 9 грудня. УНН. Рада Федерації РФ схвалила закон, що дозволяє Конституційному суду РФ визнавати нездійсненними рішення ЄСПЛ та інших міжнародних судів, якщо вони суперечать російській Конституції, передає УНН з посиланням на ТАСС.

Зазначається, що поправки вносяться до федерального конституційного закону про КС РФ. Ними передбачається, що федеральний орган виконавчої влади може звернутися до КС РФ із запитом про можливість виконання рішення міжнародного суду щодо захисту прав та свобод людини. Зокрема, правом звертатися до КС наділяються президент і уряд РФ. Якщо суд приймає постанову про неможливість виконання рішення міждержавного органу в цілому або частково, то ніякі дії, спрямовані на виконання його рішення в Росії, здійснюватися не будуть.

Нагадаємо, у середині липня КС РФ розглянув це питання за запитом ряду парламентаріїв і постановив, що рішення ЄСПЛ можуть виконуватися на території РФ лише тоді, коли вони не суперечать Основному закону країни. У постанові КС зазначив, що в більшості випадків немає протиріч між Конституцією РФ та Конвенцією з прав людини. Однак якщо конфлікт виникне, і ЄСПЛ дасть трактування, яка суперечить Основному закону РФ, Росія буде змушена відмовитися від буквального виконання рішення ЄСПЛ. Тоді ж суд вказав, що законодавець вправі створити спеціальний правовий механізм забезпечення верховенства Конституції у спірних випадках.

Як повідомляв УНН, 17 вересня Конституційний суд Росії відмовився розглядати скаргу на російський закон “Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб’єктів — Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя”, що була подана Товариством захисту прав споживачів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на наш Telegram-канал аудіоновин та слухайте новини УНН щогодини
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...