Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 14:11
Новини: Політика
13008

В.Медведчук прокоментував створення Рада з питань національної єдності

КИЇВ. 18 грудня. УНН. У Раді з питань національної єдності чимало одіозних політичних діячів, які не раз демонстрували свої націоналістичні радикальні погляди і крайню ступінь ворожості щодо тих, хто не поділяє їхню позицію. Таку думку висловив лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук у своєму блозі, передає УНН.

"11 грудня Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про Раду з питань національної єдності" і визначив склад нового органу. Серед членів ради - директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" Євген Бистрицький, віце-прем'єр-міністр і міністр культури В'ячеслав Кириленко, який запам'ятався українцям своїми ксенофобськими ідеями введення "чорного" , "білого" і "санкціоних" списків, міністр освіти і науки Сергій Квіт і без п'яти хвилин у відставці глава Міністерства інформполітики (яке в народі, за Оруеллом, прозвали Мініправди) Юрій Стець. Як бачимо, у Раді з питань національної єдності чимало одіозних політичних діячів, не раз демонстрували свої націоналістичні радикальні погляди і крайню ступінь ворожості щодо тих, хто не поділяє їхню позицію. Питання про те, чи здатні ці люди на компроміси в ім'я національної єдності або ж вони як і раніше мають намір відстоювати свої переконання, проводячи політику нетерпимості та національної ворожнечі, думаю, є риторичним", - зазначив В.Медведчук.

На думку політика Рада з питань національної єдності у своїй більшості є радою однодумців - ідейних соратників, які якщо в чомусь і розходяться, так це в тактичних нюансах реалізації спільної мети - боротися c якими проявами інакомислення.

"Звичайно, робота ради в такому складі зручна для влади, оскільки в ньому не буде протиріч. Але от чи буде ця робота відповідати тій меті, яку спочатку визначив Глава держави - "сприянню подальшої консолідації українського суспільства на основі національної системи цінностей, духовних і культурних традицій, напрацюванні оптимальних заходів, спрямованих на зміцнення національної єдності і розвиток національної свідомості"? Не варто забувати, що багато з призначених у Раду з питань національної єдності вже були на перших ролях до 2014 року і сприяли створенню атмосфери ворожнечі та нетерпимості, формували ту політику, яка і призвела до розколу в суспільстві. За останні півтора року ми неодноразово могли бачити плоди їх "патріотичної" діяльності: волюнтаристичне нав'язування уніфікованої мовної та культурної політики по відношенню до всіх регіонів, героїзація ОУН-УПА, спроби заборонити червоний прапор Перемоги і бойові нагороди наших батьків і дідів, що билися з фашистськими загарбниками. Ці діячі перейменовували міста, вулиці, зносили пам'ятники - боролися, забороняли, викорінювали", - підкреслив лідер "Українського вибору".

На думку В.Медведчука, на жаль, політика, яку сьогодні проводить українська влада, тільки посилює розкол в суспільстві, створюючи все нові і нові вогнища напруженості і протистояння. Особливо якщо врахувати, що питання про відмову від позаблокового статусу, про курс на членство в НАТО, створення ЗВТ з ЄС, про кредити від МВФ вирішуються не народом на всеукраїнських референдумах, а шляхом кулуарних домовленостей і торгів в стінах ВР.

"За півтора року так звані нові політичні еліти нічого не зробили для консолідації суспільства. Ми пам'ятаємо сумний досвід круглих столів національної єдності. Присутні на них представники Києва не були готові ні до компромісу, ні до діалогу з жителями Південного Сходу України (по суті, їх туди навіть не запрошували). Чи варто дивуватися, що круглі столи національної єдності не привели ні до консолідації, ні до єдності нації. Сьогодні основне завдання, яке стоїть перед усією країною, - це мирне (підкреслюю - мирне!) Врегулювання конфлікту на Сході України. Але для цього, і я говорив це неодноразово, має відбутися прямий діалог між Києвом і Донбасом. Так, він не буде простим, так, він зажадає багатьох і багатьох зусиль, готовності до компромісів і поступок від обох сторін, але іншого шляху немає. Через це проходили всі країни, успішно вирішили важкі внутрішні конфлікти", - зазначив В.Медвдечук.

На думку політика для багатьох українських політиків стало несподіванкою заява віце-президента США Джозефа Байдена у ВР щодо створення в Україні "автономних, незалежних штатів, які вирішують свої проблеми, визначають свою освітню систему, свій уряд у рамках об'єднаної конституції".

"Про це написали всі, але не звернули увагу на наступне: пан Байден невипадково звернувся до досвіду Громадянської війни в Америці, полуторавековой ювілей закінчення якої відзначили у цьому році. І він недарма підкреслив, що для досягнення реального світу було недостатньо перемоги на полі битви, необхідний був компроміс - готовність політиків до важким рішенням в ім'я країни, нехай навіть це коштувало їм симпатій виборців і втрати мандатів в конгресі. І нарешті, те, чого пан Байден з відомих причин не сказав: реальний компроміс у США був знайдений лише через 12 років після закінчення війни. І досягнутий він був багато в чому на умовах переможених південців-конфедератів, які часто продовжували вести боротьбу насильницькими методами, що щорічно призводило до загибелі сотень, а то і тисяч людей. Лише в 1877-му, з приходом у Білий дім Ратерфорда Хейса, центральна влада перестала втручатися у справи південних штатів і реконструювати їх у відповідності зі своїми бажаннями. Тільки такий компроміс забезпечив мирний розвиток на всій території США, і тільки це дозволило Америці перетворитися на велику державу. Сьогодні Київ також має шукати компромісні рішення, ведучи діалог з представниками Донбасу, створюючи детальний план по виходу з кризи (частиною якого є Мінські угоди) і реалізовуючи його. Це єдиний спосіб досягти національної єдності, миру і злагоди в нашій країні", - резюмував політик.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...