Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 24 березня 2018 10:15
Новини: Економіка
12360

Неузгоджений із МВФ бюджет загрожує ціновій стабільності - Голова Нацбанку

КИЇВ. 21 грудня. УНН. Нацбанк вважає, що прийняття бюджету, узгодженого із програмними цілями Меморандуму з МВФ є необхідною передумовою досягнення Нацбанком цінової стабільності. Про це повідомили УНН у прес-службі НБУ.

"Подальше зволікання або прийняття бюджету, не узгодженого із програмними цілями Меморандуму з Міжнародним валютним фондом, може поставити під загрозу економічну та фінансову стабільність в нашій державі, що є необхідною передумовою для досягнення Національним банком своєї мети - цінової стабільності", - підкреслила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

За даними Нацбанку, така ситуація може частково нівелювати позитивні зрушення, які спостерігаються в українській економіці останнім часом. Зокрема, поступове відновлення обсягів виробництва, уповільнення інфляції, покращення показників платіжного балансу та стабілізацію у банківському секторі.

Водночас, відсутність збалансованого бюджету на наступний рік заважатиме проводити стриману фіскальну політику та не зможе пришвидшити реалізацію масштабних структурних реформ, які є необхідними з огляду на крихкість наявних позитивних економічних тенденцій. Також, важливо прийняти зміни до Податкового кодексу, які передбачають покращення податкового адміністрування та зниження фіскального навантаження на економіку.

"Водночас схвалення Верховною Радою України бюджету, запропонованого Міністерством фінансів та узгодженого із програмою розширеного фінансування МВФ, дозволить не лише уникнути окреслених ризиків, а й завершити другий перегляд програми МВФ. Як наслідок, відновиться надходження як коштів від Фонду, так і пов'язаного міжнародного фінансування на загальну суму близько 5 млрд дол. Також продовження співробітництва з МВФ буде слугувати позитивним сигналом для інших міжнародних донорів та для приватних - іноземних і вітчизняних - інвесторів", - резюмували у прес-службі.

Як повідомляв УНН, за словами віце-прем'єр-міністра В'ячеслава Кириленко, в уряді переконані, що на поточному тижні парламент ухвалить Державний бюджет та зміни до Податкового кодексу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...