Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 червня 2018 07:14
Новини: Політика
19560

П.Порошенко назвав голосування у ВР щодо судової реформи вдалим

ЄРУСАЛИМ-КИЇВ. 22 грудня. УНН. Президент України Петро Порошенко, перебуваючи із визитом в Ізраїлі, прокоментував сьогоднішнє голосування у Верховній Раді України за проект змін до Конституції у частині реформування судочинства і подякував парламентарям за підтримку, передає кореспондент УНН.

"Хотів би прокоментувати вдале голосування у Раді про підтримку мого проекту змін до Конституції у частині реформування судочинства. Я на це дивлюсь як на позитивний сигнал і хотів би подякувати Раді за 291 голос. Це яскрава демонстрація, що якщо потрібно, парламентарі здатні об'єднатися",- прокоментував Президент сьогоднішнє прийняття змін до Конституції щодо судочинства.

Нагадаємо, 22 грудня Верховна Рада включила до порядку денного та направила на висновок Конституційного суду України проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя).

За відповідне рішення проголосував 291 народний депутат.

У документі вказано, що законопроект спрямований на забезпечення незалежності судової влади, підвищення вимог та професійних стандартів до суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів до функціонального, оптимізацію системи судоустрою, забезпечення інституційної спроможності прокуратури, адвокатури та системи виконання судових рішень, а також на забезпечення безперервної та ефективної роботи органів судової влади на перехідний період.

Законопроектом передбачається передати повноваження Верховної Ради України щодо процесу обрання суддів на посади безстроково до Вищої ради правосуддя.

З метою забезпечення стандарту незмінюваності суддів як однієї з гарантій незалежності пропонується скасувати інститут "призначення судді на посаду вперше" (п'ятирічний, так званий "випробувальний", термін для суддів) та передбачити, що судді обійматимуть посади безстроково. Зазначене не стосується суддів Конституційного Суду України.

Відповідно до законопроекту, на посаду судді може бути призначений громадянин України, не молодший тридцяти та не старший шістдесяти п'яти років, який має вищу юридичну освіту і стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше п'ять років, є компетентним, доброчесним та володіє державною мовою. При цьому вимога щодо компетентності охоплюватиме не лише професійний аспект, а також інші аспекти – зокрема, особистий, соціальний тощо.

Документом передбачено, що суддю не може бути притягнуто до відповідальності за ухвалене ним судове рішення, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку. Щодо дій, не пов'язаних із виконанням суддівських функцій, суддя нестиме юридичну відповідальність у загальному порядку.

Відповідно до законопроекту повноваження щодо надання згоди на затримання судді або утримання його під вартою чи арештом переходять до Вищої ради правосуддя. Водночас у законопроекті передбачено, що суддю може бути затримано або утримувано під вартою чи арештом до винесення обвинувального вироку судом без такої згоди, якщо його затримано під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...