Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 10:12
Новини: Економіка
13632

НБУ дав оцінку економічного розвитку України в листопаді

КИЇВ. 25 грудня. УНН. Національний банк України дав оцінку економічного розвитку України в листопаді 2015 року. Передає УНН з посиланням на аналітичну записку НБУ "Оцінка економічного стану України".

За даними Нацбанку, в листопаді поточного року, в Україні прискорилося зниження обсягів виробництва всіх базових галузей – до 9% проти 3,3% у жовті 2015 року.

Як прогнозував НБУ, однією з основних причин прискореного зниження обсягів виробництва основних базових галузей стало зменшення обсягів виробництва сільського господарства. Водночас, фактичні показники були нижчими від прогнозованих обсягів виробництва продукції сільського господарства внаслідок прискореного зниження обсягів торгівлі. Також, скорочення виробництва сільськогосподарської продукції відбулося внаслідок зменшення обсягів збору кукурудзи на 16% та цукрового буряку на 33%.

За розрахунками НБУ, в листопаді значно скоротилися обсяги оптової торгівлі – на 11,9% проти 2,6% у жовтні, обсяги роздрібної торгівлі скоротилися до 18,7% проти 17,1% в жовтні. Причину скорочення обсягів роздрібної торгівлі експерти НБУ вбачають у зниженні реальних доходів населення. Так, в річному вимірі, у жовтні реальна заробітна плата зменшилася на 12,7%, хоча в останні місці й спостерігалося її збільшення.

Відповідно до даних Центробанку, скорочення обсягів промислового виробництва протягом трьох останніх місяців залишалося майже на однаковому рівні – в середньому 5%. Однак, в розрізі галузей динаміка обсягів виробництва була різноспрямованою. Зокрема, в результаті скорочення видобутку металевих руд на 2,6%, обсяги виробництва продукції в добувній промисловості зменшилися на 2,7%. Також, прискорилися темпи падіння у виробництві електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря - до 8,1%.

Водночас, уповільнилися темпи падіння в переробній промисловості – до 4,9%. Зокрема, зросли обсяги виробництва в машинобудуванні – на 4,1%, збільшився обсяг виробництва автотранспортних засобів – на 95,5%, сповільнилися темпи падіння у виробництві металургійної продукції – до 3,4% проти 4,9% у жовтні та у будівництві – до 9,5% проти 12,2% у жовтні.

Як повідомляв УНН, 10 грудня, Національний банк України провів оцінку інфляції в Україні та пояснив причини її зростання в листопаді 2015 року.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...