Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 27 квітня 2018 12:07
Новини: Економіка
11916

Проблема деіндустріалізації економіки України вимагає системного підходу до вивчення - В.Медведчук

КИЇВ. 28 грудня. УНН. Проблема деіндустріалізації економіки країни комплексна і вимагає відповідного системного підходу до її вивчення. Таку думку висловив лідер “Українського вибору” Віктор Медведчук у своєму блозі, передає УНН.

Він навів дані Держстатистики, згідно з якими обсяги сільгоспвиробництва в Україні (включаючи лісове та рибне господарство) вже в III кварталі поточного року були на 4% більшими, ніж всієї промисловості та будівництва в країні. "Таким чином, Україна з індустріальної перетворилася на країну сільськогосподарсько-індустріальну", - додав він.

З його слів, одна з системних характеристик української економіки - її експортна орієнтованість. "Отже, негативні зміни структури українського експорту є суттєвими факторами процесу деіндустріалізації економіки України", - зазначив В.Медведчук.

"Спочатку змалюємо загальну ситуацію з українським експортом. Тільки за січень-жовтень 2015 експорт українських товарів знизився на 31,8% в порівнянні з відповідним періодом минулого року. При цьому експорт почав знижуватися, безумовно, не в поточному році. Так, валютна виручка від експорту у січні-жовтні 2015 року, якщо порівнювати з відповідним періодом 2013 року, знизилася на 20,5 млрд дол. - з 51876757,4 тис. дол. до 31341659,8 тис. дол.", - повідомив політик.

Також він розповів і про товарну структуру українського експорту за січень-жовтень 2013 року і 2015-го. "Суттєвою її характеристикою є зниження індустріальної складової. Якщо в 2013 році частка промислового експорту становила 72,2%, а сільськогосподарського - 25,3%, то у січні-жовтні 2015-ого це співвідношення було вже 61,1% і 37,1%. Причому найбільш істотні втрати поніс експорт мінеральних продуктів; продукції хімпрому; машинобудування (наприклад, залізничні локомотиви в 2013 році становили 4,2% від загального обсягу експорту, а в 2015-му - тільки 0,5%)", - додав В.Медведчук.

З його слів, втрати в експортному потенціалі машинобудування - найбільш болючі, оскільки є скороченням технологічно розвинених виробництв, що значно прискорює процеси загальної деіндустріалізації країни.

"Причини зниження експортного потенціалу країни очевидні: втрата стабільних ринків збуту. За 10 місяців цього року український експорт в порівнянні з аналогічним періодом минулого року знизився: до Білорусі - на 49,8%; до Казахстану - на 34,7%; у Росію - на 54,3%", - додав він.

"З 1 січня 2016-ого очікується черговий виток падіння торговельного обороту з країнами ЄАЕС. Основні втрати як і раніше буде нести індустріальна частина експорту, адже, наприклад, ті ж українські локомотиви реально затребувані тільки в пострадянських країнах. Таким чином, посиленими темпами продовжиться деіндустріалізація економіки, позбавленої підживлення зовнішніми валютними замовленнями", - зазначив В.Медведчук.

"Безумовно, те що відбувається, можна охарактеризувати як економічну катастрофу країни, яка ще кілька років тому входила до найбільш розвинених країн світу", - підсумував він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...