Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 23 червня 2018 23:02
17625

Поки прокуратура відстоює право власноті України на трубопроводи в суді, в АМКУ надано дозвіл на їх продаж

КИЇВ. 28 грудня. УНН. З 2005 року тривають багаторічні судові процеси між Україною та Російською Федерацією за право власноті на частину міждержавних нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова. Разом з тим, попри відсутність остаточного рішення суду з вказаного питання, в Антимонопольному комітеті України надано дозвіл на купівлю-продаж цих трубопроводів у росіян. Про це йдеться в інформації Генеральної прокуратури України, а також АМКУ, повідомляє УНН.

Так, за інформацією ГПУ, з 2005 року органи прокуратури відстоюють право власності України на дочірнє підприємство ”ПрикарпатЗахідтранс”, яке володіє частиною міждержавних нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова, що проходять територією України.

“Генеральною прокуратурою України 26.08.2005 до господарського суду Рівненської області подано позов про визнання права власності на частини нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова, що проходять на території України, загальною довжиною 1433 км за державою в особі Фонду державного майна України та витребування їх на користь держави з незаконного володіння дочірнього підприємства “ПрикарпатЗахітранс”. Рішенням господарського суду Рівненської області від 22.03.2011, залишеним без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 25.11.2014 та постановою Вищого господарського суду України від 17.03.2015, позов задоволено повністю. Однак, рішенням господарського суду Рівненської області від 21.04.2015, залишеним без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 24.06.2015, задоволено заяву дочірнього підприємства “ПрикарпатЗахідтранс" про перегляд за нововиявленими обставинами рішення господарського суду Рівненської області від 22.03.2011. Вказане рішення скасовано та призначено розгляд справи. У той же час, ухвалами господасрького суду Рівненської області від 06.05.2015 у справі призначено експертизу та зупинено провадження до отримання висновку експерта”, - повідомили у ГПУ.

У той же час, незважаючи на відсутність висновку експерта, а відтак остаточного рішення щодо права власності на вказані нафтопроводи, в Антимонопольному комітеті України на минулому тижні надано дозвіл на продаж компанії “Південно-Західне відкрите акціонерне товариство трубопровідного транспорту нафтопродуктів” (РФ), яка у зв’язку зі скасуванням постанови Вищого господарського суду та призначенням експертизи повернула собі право власності на дочірнє підприємство ”ПрикарпатЗахідтранс” разом зі спірними трубопровадами.

“Надано дозвіл компанії "INTERNATIONAL TRADING PARTNERS AG“ (м. Санкт-Галлен, Швейцарія) на придбання акцій компанії "Юго-Западное открытое акционерное общество трубопроводного транспорта нефтепродуктов“ (м. Самара, РФ), що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії”, - йдеться на сайті АМКУ.

Таким чином, попри судові спори між Росією та Україною за право власності на трубопроводи Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова, завдяки рішенню Антимонопольного комітету України, угода щодо продажу вказаного об’єкту відбуватиметься між Росією та швейцарською компанією, без участі України.

Як раніше повідомляв УНН з посиланням на власні джерела, власником “INTERNATIONAL TRADING PARTNERS AG” ( “ITP”) є громадянин Німеччини Анатолій Шефер, який має реєстрацію в м. Москва Російської Федерації. Крім того, вказаний громадянин зберігає кошти для цієї угоди, а це понад 30 млн доларів США, на рахунках ПАТ “Московский индустриальный банк”. За інформацією джерел, дозвіл АМКУ на проведення угоди між “ITP” та компанією “Юго-Западное акционерное общество трубопроводного транспорта нефтепродуктов” покликаний вивести останню з під санкцій, застосованих до Росії з боку ЄС, Швейцарії, США та Ліхтенштейну

Нагадаємо, в АМКУ підтвердили інформацію про те, що власник компанії “ITP” Анатолий Шефер зберігає 30 млн доларів США для придбання акцій у московському банку

Довідка УНН: Російська компанія "Юго-Западное акционерное общество трубопроводного транспорта нефтепродуктов" володіє ДП "ПрикарпатЗахідтранс" та контролюється компанією "Транснефть", що належить РФ. У свою чергу ДП "ПрикарпатЗахідтранс" володіє частиною міждержавних нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова, які проходять на території Уккраїни загальною довжиною 1433 км.

Раніше російська Федеральна антимонопольна служба (ФАС) задовольнила клопотання швейцарської компанії "ITP", що знаходиться під контролем Анатолія Шефера, на придбання 100% акцій "Юго-Западное акционерное общество трубопроводного транспорта нефтепродуктов".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...