Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 19 березня 2018 22:49
Новини: Політика
21084

Закон про іномовлення набув чинності в Україні

Закон про іномовлення набув чинності в Україні

КИЇВ. 31 грудня. УНН. Закон про систему іномовлення України сьогодні набув чинності. Документ було опубліковано у парламентській газеті "Голос України" 30 грудня, передає УНН.

Вказано, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 31 грудня.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 856-VIII “Про систему іномовлення України” 28 грудня. Верховна Рада ухвалила його 8 грудня.

Відповідно до законопроекту, у формі державного підприємства утворюється ДП "Мультимедійна платформа іномовлення України" і підпорядковується центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України.

Вказано також, що при цьому вплив на інформаційну політику суб'єктів іномовлення заборонено. Крім цього визначаються джерела фінансування системи іномовлення. Встановлюється, що з Держбюджету спрямовується 0,06% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.

Іншими джерелами фінансування діяльності суб’єктів державного іномовлення можуть бути: 1) кошти, отримані від продажу власної теле- і радіопродукції; 2) кошти, отримані від трансляції реклами; 3) плата за надання у користування авторських та суміжних прав; 4) кошти державного бюджету; 5) добровільні, благодійні та спонсорські внески, пожертви фізичних та юридичних осіб (крім анонімних пожертв); 6) інші надходження, не заборонені законодавством.

Також передбачається, що не менше 50% програм мають бути англомовними.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...