Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 02:22
Новини: Економіка
33336

НБУ встановив нові вимоги до небанківських валютообмінних установ

КИЇВ. 31 грудня. УНН. Правління Національного банку України 29 грудня 2015 року прийняло постанови № 962, № 983 та № 990, якими встановлено нові вимоги до небанківських фінансових установ (далі ‒ НФУ), що проводять валютно-обмінні операції, передає УНН з посиланням на прес-службу НБУ.

"Національний банк встановлює більш жорсткі вимоги до небанківських обмінників. Це питання неодноразово обговорювалось з учасниками ринка, ми пояснювали свою позицію та бачили розуміння з боку бізнесу. Ми не можемо боротись з нелегальними пунктами обміну, тільки повідомляти про них МВС. Проте ми можемо підвищити прозорість роботи легальних обмінників та посилити контроль за їх діяльністю. Мета цього процесу – отримати прозорий ринок обміну валют, який не призводитиме до викривлень на готівковому валютному ринку", - заявив перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

Так, за аналогією з банками, на небанківські фінансові установи покладено обов’язок надавати інформацію про структуру власності та власників із істотною участю в таких установах. Підвищуються вимоги до мінімального розміру власного капіталу НФУ для діяльності з обміну валют. Капітал має становити не менше, ніж 20 млн грн, якщо кількість структурних підрозділів не перевищує 100. Кожне додаткове збільшення їх кількості на 50 одиниць вимагає збільшення капіталу на 5 млн грн.

Крім того, установлені такі нові вимоги: наявність документа, яким встановлено розмір авансу в готівковій іноземній валюті та гривнях та максимальна сума залишків в касі фінансової установи та пункті обміну валюти в готівковій іноземній валюті; наявність юридично оформленого документа, що підтверджує право власності на приміщення, у якому розміщений відокремлений підрозділ, пункт обміну валюти фінансової установи або право оренди на це приміщення на строк не менше, ніж один рік; закріплена необхідність наявності РРО в касі фінансової установи, її відокремлених підрозділах та пунктах обміну валюти, у яких проводиться обмін валют; розміщення інформації про встановлені курси обміну валют у мережі Інтернет; уведено нову форму звітності для фінансових установ – звітну довідку про касові обороти за день і залишки цінностей; наявність охорони; відповідного сховища; установлення системи відеоспостереження та обладнання робочих місць касирів відгороджувальними конструкціями.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...