Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 01:05
Новини: Політика
21168

У Києві зроблять все можливе, аби не помітити заяви прем'єра Нідерландів щодо УА між ЄС та Україною - В.Медведчук

КИЇВ. 14 січня. УНН. Київська влада і їх інформаційно-експертна обслуга зроблять все можливе, аби в Україні резонанс від заяв прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, який виступив проти ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, виявився якомога менш значним. Таку думку висловив лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук у своєму блозі, передає УНН.

Згідно В.Медведчука хоча референдум в Нідерландах, призначений на 6 квітня поточного року, має статус консультативного, згідно голландському законодавству це означає, що парламент повинен знову повернутися до розгляду закону про ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, а в Європі не прийнято ігнорувати народне волевиявлення. Тому в ЄС вже лунають гучні заяви про те, що відмова громадян Нідерландів ратифікувати Угоду про асоціацію з Україною може спровокувати серйозну кризу в Євросоюзі.

"Швидше за все, це перебільшення. Проте такий результат не тільки вдарить по і так вже похитнувся авторитету нідерландської урядової коаліції за рік до нових виборів, але і загострить і без того постійно підсилюються конфлікти в ЄС. Так що в уряді країни мають намір докласти всіх зусиль для того, щоб змінити настрої її жителів до референдуму. І основний аргумент при цьому той, що Угода про асоціацію з Україною ніяк не пов'язано з членством України в ЄС. Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте постійно заспокоює співгромадян, даючи зрозуміти, що Україна в ЄС ніколи не приймуть. Власне кажучи, нічого нового в цьому немає. Представники Євросоюзу - чиновники різного рівня - говорили про це вже десятки разів. У Києві ж роблять вигляд, що нічого не чують і не розуміють", - зазначив В.Медведчук.

"Ми, зрозуміло, працюємо на позитивний результат. Цей референдум призначено не урядом Нідерландів. За голландським законом група громадян, зібравши достатньо підписів, може змусити провести з певного питання референдум, консультативний референдум. Це і відбулося. Ми ясно пояснюємо голландської громадськості, що ми поставили підпис під цією угодою, оскільки воно відповідає інтересам Нідерландів. По-перше, будучи торгової нацією, ми зможемо заробити багато грошей, коли буде налагоджена вільна торгівля з Україною. А сама Україна розвиватиметься успішніше, ніж зараз, і це теж в інтересах Нідерландів. По-друге, йдеться про будівництво держави, забезпеченні верховенства закону і дотримання прав людини. За все це ми боремося в Європейському союзі. Деякі думають, що це перший крок до вступу в ЄС, але це не так. У нас є угоди про асоціацію з країнами Центральної Америки, Близького Сходу, і вони не подають заявки на членство. Може бути, на вступ до пісенний конкурс "Євробачення", але не в Європейський союз", - процетував політик М.Рютте.

На думку В.Медведчука, закликаючи співвітчизників підтримати входження України в ЗВТ з ЄС, прем'єр-міністр Нідерландів відверто визнав пряму матеріальну вигоду від цієї угоди для власної країни ("будучи торгової нацією, ми зможемо заробити багато грошей ...").

"А ось інтерес України сформульований ним був надзвичайно розмито: "... сама Україна розвиватиметься успішніше, ніж зараз". Чи не тому, що насправді нашій країні нав'язаний нерівноправний договір і, втративши свої ринки збуту на Сході, вона так і не отримає повноцінного доступу до ринків на Заході, тим самим прирікаючи економіку на депресію, а своїх громадян - на позбавлення і принижене становище вічних евроізгоев?", - повідомив В.Медведчук.

Лідер "Українського руху" зазначив, що у нинішніх умов тезу про відсутність зв'язку між підписанням Україною Угоди про асоціацію з ЄС і визнанням її "європерспективи" майже дослівно повторює прем'єр-міністр Нідерландів: "Деякі думають, що це перший крок до вступу в ЄС, але це не так".

"При цьому не доводиться сумніватися: правлячі сили і їх інформаційно-експертна обслуга зроблять все можливе, щоб в Україні резонанс від заяв Рютте виявився якомога менш значним. Прихильники влади вкрай не зацікавлені в тому, щоб була нарешті визнана правда: "європейський міф" є наскрізь брехливим і безсовісним пропагандистським прикриттям їх несамостійності і некомпетентності, використовуваним з метою привчити український народ покірливо зносити сьогодні всі тяготи і знегоди в ім'я побудови завтра "світлого європейського майбутнього ", яке насправді ніколи не настане", - резюмував політик.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...