Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 22 березня 2018 19:56
13164

Єврокомісія отримає доступ до даних за контрактом "Газпрому" в Європі - ЗМІ

КИЇВ. 26 січня. УНН. Європейська комісія зможе отримувати всю інформацію про комерційні контракти російського "Газпрому" в Європі, в тому числі й щодо цін. Згідно з новими змінами до законодавства, всі міжурядові угоди з енергетики повинні узгоджуватися з Єврокомісією до їх підписання, а всі неєвропейські постачальники газу - повідомляти регулятору про параметри довгострокових контрактів, щодо яких буде можливість зробити запит "для оцінки його впливу на енергетичну безпеку". Про це пише російська газета "Коммерсант", передає УНН.

Зазначається, що проекти документів Єврокомісії повинні стати базовими для Енергетичного союзу ЄС, який створюється. Перший передбачає створення механізму обміну інформацією про міжурядові угоди у сфері енергетики, що готуються чи вже укладені. Другий документ є змінами до Директиви про безпеку газових поставок від 2010 року, прийняту у відповідь на російсько-українську газову кризу 2009 року.

Згідно з першим документом, жодна країна ЄС більше не зможе укласти міжурядову в енергетичній сфері без схвалення ЄК.

Вказано, що ЄК потрібно буде інформувати про початок переговорів і регулярно повідомляти про їх хід. ЄК отримує право надіслати на переговори свого спостерігача. Той, у свою чергу, може давати поради переговірникам, як зробити так, щоб документ не суперечив законодавству ЄС. Підсумкова угода має бути схвалена Брюсселем перед підписанням і перед ратифікацією. Той же порядок зберігається і для укладення незобов'язуючих угод. Вся інформація про діючі міжурядові угоди має бути надана ЄК протягом трьох місяців з моменту схвалення нових поправок. ЄК збирається налагодити обмін інформацією між країнами ЄС про всі існуючі і обговорювані міжурядові угоди: частину деталей за бажанням країни-підписанта можна буде приховати, але в будь-якому випадку доведеться повідомити, з ким, про що, навіщо і на який термін укладено угоду.

Ці зміни не поширюються на комерційні контракти, тож регулятор пропонує зобов'язати партнерів всіх неєвропейських постачальників надавати інформацію про свої довгострокові (більше року) контракти на купівлю газу. Серед обов'язкових даних: термін дії контракту, мінімальні і максимальні добові, місячні та річні обсяги, точки здачі газу, контрактні умови припинення поставок, повідомляє газета.

Вказано, що відповідно до документу, ЄК зможе отримати доступ не тільки до нецінової інформації, а й до всього контракту. Якщо він, на думку місцевого регулятора або ЄК, "може зашкодити безпеці поставок", Брюссель має право зробити запит на такий контракт (а також всі додатки до нього) у покупця газу для оцінки "впливу на безпеку". У ЄК відмовилися коментувати, за якими критеріями може бути застосована ця норма, зазначивши, що "буде гарантована конфіденційність комерційної інформації", пише видання.

Таким чином, йдеться у статті, Брюссель може отримати офіційний постійний доступ до цін та індивідуальних для кожної країни формул "Газпрому".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...