Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 05:43
17268

У ЗНО-2016 обов'язковими будуть два предмети – директор УЦОЯО

КИЇВ. 28 січня. УНН. Обов'язковими для складання предметами у зовнішньому незалежному оцінюванні в 2016 році будуть два предмети - українська мова і математика, або історія України. Про це під час брифінгу повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, передає кореспондент УНН.

"Випускник поточного року загальноосвітнього навчального закладу з-поміж тих предметів, які вибирають, обов'язково повинен вказати два предмети, які будуть мати статус державної підсумкової атестації. Значить, один предмет є обов'язковим для всіх - це є одна українська мова. Другий предмет - він має вибиратися поміж математики або історії України", - повідомив В.Карандій.

Можливість складати ЗНО одночасно і з історії України, і математики, за словами В.Карандія залишається.

"Якщо особа бажає вступати до вищого навчального закладу і їй одночасно потрібно для вступу і історія України і математика, в загальному переліку предметів для зовнішнього незалежного оцінювання вона повинна вказувати статус результату. Але біля одного із предметів в реєстраційній формі вона обов'язково повинна поставити відмітку про те, що цей предмет буде здаватися іще й як державна підсумкова атестація. Тобто там оцінка буде визначатися не лише в шкалі 100-200 балів, а й в шкалі 1-12", - сказав В.Карандій.

О.Карандій також повідомив, що Зовнішнє незалежне оцінювання обов’язкове для всіх випускників загальноосвітніх навчальних навчальних закладів і випускників професійних навчальних закладів, які бажають вступити у вищий навчальний заклад.

Процес реєстрації складається з визначення переліку предметів, з яких здавати тести. При цьому студенти повинні користуватися правилами прийому в університет і перелік сертифікатів ЗНО, які потрібні. За його словами, за окремою процедурою відбувається реєстрація для осіб, які перебувають непідконтрольних територіях, реєстрація для них можлива без надсилання поштою документів для реєстрації, а через електронну пошту. Особи, які перебувають в установах пенітенціарної служби і випускники професійно-технічних закладів освіти, які не планують вступати в університет здають іспити як державну підсумкову атестацію.

Зa фактом реєстрації для кожного учасника ЗНО буде створена інформаційна сторінка, куди, до отримання сертифікату, будуть приходити результати оцінювання за конкретні предмети. З документів треба документ підтвердження особи, документ, який підтверджує отримання середньої освіти.

"Для вступу до ВНЗ випускник може набрати не більше 4 предмети… Серед цих предметів мають бути такі, які зареєструються як результати державної підсумкової атестації", - сказав В.Карандій.

З тих двох предметів обов’язковою є українська мова і на вибір математика, або історія України.

Джерело: УНН
Теги: ЗНО, УЦОЯО
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...