Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 00:36
Новини: Економіка
11328

НКЦПФР підтримала запровадження міжнародного стандарту обміну повідомленнями ISO 20022

КИЇВ. 28 січня. УНН. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підтримала принципи, викладені в Хартії Гармонізації ISO 20022 щодо впровадження на ринку капіталу України Міжнародних стандартів обміну повідомленнями ISO 20022. Про це УНН повідомили в прес-службі НКЦПФР.

"Впровадження ISO 20022 на ринку капіталу України дозволить створити єдиний стандарт обміну повідомленнями щодо електронних платежів та цінних паперів, що сприятиме вирішенню проблеми сумісності українських розрахункових систем з міжнародними, та зробить ринок капіталу України більш доступним для іноземних учасників тощо", - сказано в повідомленні.

Відтак, стандарт ISO 20022 визначає універсальний підхід до взаємодії різних систем учасників фінансового ринку, є світовим відкритим стандартом, що не контролюється якимось єдиним суб’єктом, він є відкритим для всіх бажаючих та безкоштовний для всіх, хто бажає його запровадити у будь-якій мережі. ISO 20022 являє собою методологію, яка може допомагати встановлювати стандарти фінансових повідомлень.

Комісія рекомендуватиме ПАТ “Національний депозитарій України” приєднатися до Хартії Гармонізації ISO 20022, а також іншим професійним учасникам ринку, в тому числі, ПАТ “Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках” долучитися до процесу впровадження Міжнародних стандартів обміну повідомленнями ISO 20022.

Нагадаємо, стандарт ISO 20022 офіційно було прийнято у 2004 році. Директивою ЄС про ринки фінансових інструментів (MiFID II) стандарт ISO 20022 передбачено, як базисний для обміну фінансовими повідомленнями.

Наразі його застосовують у Єдиному європейському платіжному просторі SEPA (Single Euro Payments Area), SWIFT, міжнародних системах CLS та Euroclear тощо. Ініціатива Федеральної резервної системи США з глобального стандарту для транскордонних платежів IPF (International Payments Framework) також базується на цьому стандарті.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...