Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 19 березня 2018 09:25
Новини: Економіка
11244

НКЦПФР розглянула три справи щодо маніпулювання цінами на українських фондових біржах

КИЇВ. 29 січня. УНН. 28 січня 2016 року уповноваженими особами НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) колегіально в рамках системної протидії маніпулюванню цінами на фондовому ринку, розглянуто три справи по підозрам щодо вчинення даного правопорушення на фондових біржах ПАТ Фондова біржа "Перспектива" та ПАТ "Київська міжнародна фондова біржа", передає УНН з посиланням на прес-службу НКЦПФР.

"Так, на підставі результатів розслідування Комісії встановлений факт маніпулювання цінами акцій емітента ПАТ "Агрохімремонт" з боку професійних учасників ринку – торговців цінними паперами ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" та ПрАТ "МАЙСТЕР БРОК" на фондовій біржі ПАТ "КИЇВСЬКА МІЖНАРОДНА ФОНДОВА БІРЖА". Протягом тривалого часу, з липня по грудень 2014 року, в останні дні кожного місяця, в які відбувались біржові торги – ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" та ПрАТ "МАЙСТЕР БРОК" системно укладали угоди з акціями ПАТ "АГРОХІМРЕМОНТ", в результаті яких сформувався біржовий курс акцій в розмірі 4,75 грн при номінальній вартості 0,25 коп", - йдеться у повідомленні.

Зазначені операції з акціями давали уявлення щодо ціни цих цінних паперів, яка не відповідала фінансово-господарським показникам емітента.

"Комісією встановлено, що акції ПАТ "АГРОХІМРЕМОНТ" використовувались для формування активів інститутів спільного інвестування, зокрема, на кінець 2014 року їх обсяг склав більше 10 млн грн. До кожного з зазначених торговців цінними паперами застосована фінансова санкція у вигляді штрафу в розмірі 250 000 грн. Загалом по цим двом справам розмір штрафів склав 500 000 грн. Ще одна розглянута уповноваженими особами Комісії справа стосувалася професійного учасника ринку – торговця цінними паперами ПрАТ "МЕНЕДЖМЕНТ ТЕХНОЛОДЖІЗ", який укладав з іншим торговцями цінними паперами ТОВ "ЦЕНТРАЛЬНИЙ БРОКЕР" та ТОВ "ФОНДОВИЙ АКТИВ" угоди з акціями ПАТ "ХІММЕТ". Маніпулювання здійснювалось з липня по грудень 2014 року в процесі торгів на ПАТ "ФОНДОВА БІРЖА "ПЕРСПЕКТИВА", - йдеться у повідомленні.

За результатами проведеного аналізу виявлено, що акції ПАТ "Хіммет" використовувались для формування активів 6 інститутів спільного інвестування на суму майже 102 млн грн. За фактом маніпулювання цінами акцій ПАТ "Хімммет" до торговця цінними паперами ПрАТ "Менеджмент технолоджіз"  застосована фінансова санкція у вигляді штрафу в розмірі 200 000 грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...