Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 23 червня 2018 08:05
Новини: Економіка
24075

Мінфін спростив звітність з ПДВ для платників податку

КИЇВ. 4 лютого. УНН. У зв’язку із змінами, які були внесені до Податкового кодексу України у грудні 2015 року (Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII), Міністерством фінансів України 28 січня 2016 року затверджено нові форми та порядок заповнення звітності з ПДВ (Наказ №21 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість"). Зазначеним наказом Мінфіну значно спрощено форми та порядок заповнення податкової звітності з податку на додану вартість. передає УНН з посиланням на прес-службу Міністерства фінансів України.

Зокрема, у порівнянні з декларацією, чинною до затвердження цим наказом Мінфіну нової форми декларації, скорочено кількість розділів декларації: з чотирьох до трьох. Понад ніж у два рази зменшено кількість рядків декларації: з 96 до 44 рядків. Тобто зведено до мінімуму обсяг інформації, що підлягає відображенню у податковій декларації та додатках до неї.

У зв’язку із скороченням декларації також скорочено форму уточнюючого розрахунку, який наразі складається з 21 рядка на відміну від попереднього уточнюючого розрахунку, який складався з 31 рядка. Спрощення форм податкової звітності з податку на додану вартість дасть змогу скоротити витрати часу платників на їх складання та мінімізувати допущення помилок при їх заповненні.

Також наказом Мінфіну, з урахуванням змін внесених до статті 209 Податкового кодексу України, передбачено розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг. Розмір суми податку на додану вартість що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується.

Водночас деякі додатки до податкової декларації, які були зручні у використанні не були змінені, зокрема розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...