Субота, 25 березня 2017 16:19

ЧЄ-2016: Португалія перемогла Сербію

КИЇВ. 5 лютого. УНН. На Чемпіонаті Європи-2016 Португалія перемогла Сербію, передає УНН з посиланням на sport.ua.

Після поразки від збірної Сербії словенська збірна поставила себе практично в безвихідне становище. Навіть перемога над Португалією, одним з фаворитів Євро, нічого команді Андрія Добовічніка не гарантувала, але, тим не менш, це абсолютно не означало, що словенці не збиралися побитися за перемогу, яка і сама по собі престижна.

Ось і вийшло, що одна з перших атак збірної Словенії призвела до взяття воріт Вітора Уго — це Крістіан Чуец від лівої бровки відправив м’яч точно в дальній кут воріт. Португальці завзято почали вирівнювати ситуацію в рахунку, і традиційно у них на очах був Рікардіньо, який в цій грі змушений був обходитися без взаємодії зі своїм партнером по збірній і клубу — Кардинал через дискваліфікацію перший матч своєї збірної в Белграді пропускав. Але не лідер португальської збірної увінчав зусилля своєї команди, а Фабіо Сесілія, який на 5-й хвилині ударом зльоту, після закидання з кутового, вразив ближній кут воріт Даміра Пушкара.

Команда Жоржа Бразил і до цього, визнаємо, володіла ініціативою, а, зрівнявши рахунок, і зовсім перевела гру на словенську половину. Словенці з великими труднощами трималися, і, не встигаючи за своїми візаві, частенько порушували правила, і вже на 10-й хвилині в пасиві у них було 4 порушення.

Кінцівка тайму вийшла вельми насиченою. На 16-й хвилині Рікардіньо після розіграшу стандарту забив свій перший м’яч на турнірі. Але і над португальцями поступово почав тяжіти вантаж фолів, і на останній хвилині Чуец з дабл-пенальті отримав нагоду зрівняти. Вітор Уго відбив удар словенця на кутовий, але це тільки на пару секунд відстрочило гол. Осредкар з кутового зробив передачу на Врховеца, який низовим ударом пробив португальського воротаря.

До сирени на перерву і Рікардіньо встиг пробити з 10-тиметрової позначки, але Пушкар виявився на висоті. Підсумок бойових 20-ти хвилин гри — нічия 2: 2.

Те, що “малюк” не зробив в першому таймі, зробив на початку другого, коли португальці мали помітну перевагу. На 24-й хвилині словенці вперше в таймі порушили правила, і Рікардіньо найсильнішим ударом пробив Пушкара, від руки якого м’яч опинився в сітці. Лідер португальців не тільки забивав, але і асистував, ось тільки його партнери тринькали гольові моменти. На 28-й хвилині Пауліньо, після довгої передачі Рікардіньо, з полплощадкі вибіг один на один з Пушкар, але пробив прямо у воротаря. А ще за дві хвилини аналогічним чином пробив і Фетіч, так само при вході один на один.

Проте, ініціатива була міцно у португальців, і на 31-й хвилині Педро Карі після кутового довів перевагу своєї команди до двох м’ячів. Міг і до трьох, але, вийшовши трохи правіше центру один на один, пробив у воротаря. Через пару хвилин той же Педро Карі отримав ще один шанс, але влучив у гравця, що стояв на лінії воріт. Ще через кілька секунд словенці вперше спробували зіграти з п’ятим польовим, але Рікардіньо відібрав м’яч у Осредкара і вразив порожні ворота.

Результат матчу за такої переваги в рахунку не викликав сумнівів, але поки словенці грали з п’ятим польовим, вже не відомо на що сподіваючись, португальцям потрібен був ще один забитий м’яч, і тоді вони б ставали лідерами групи А. Однак Чуец постійно вибігав на майданчик п’ятим польовим, і перейти в масовану атаку збірної Португалії не вдавалося. І тільки після видалення Врховеца за другу жовту картку підопічні Жоржа Бразил отримали відмінний шанс забити потрібний їм м’яч. Що і було зроблено — через півхвилини Фабіо Сесілія відправив м’яч за призначенням. 2: 6 — і Португалія таки виходить в лідери.

Отже, вже на третій день чемпіонату Європи визначилася перша команда, яка відправляється додому — це збірна Словенії. Португальців ж чекає вирішальний матч за перше місце в групі А зі збірною Сербії, який відбудеться 6 лютого.

Словенія — Португалія — ​​2: 6 (2: 2)